SIMIRádce

dotchi

Profil

 Značka Dotchi byla založena studentem textilní školy v Brně, Tomášem Dočkalem, jenž byl zpočátku paradoxně podprůměrným studentem s nezájmem o obor, který studoval. Okolím mu byla neustále vkládána myšlenka, že bez finančních prostředků a známostí není možné dosáhnout úspěchu.

V roce 2009 přišla nabídka, ze strany jeho kamaráda, ujmout se ušití šatů na kadeřnickou soutěž s tématem Egypt. Šaty měly na soutěži velký úspěch a dnes již velmi úspěšná modelka Brigita Kellnerová ( jež předváděla šaty na zmíněné soutěži ) mu nabídla další příležitost, a to ušít pár šatů na focení pro jednu modelingovou agenturu.

V tu dobu se Tomášův postoj k oboru začal radikálně měnit, začalo mu docházet, že člověk nemusí pocházet z bohaté rodiny a mít plno známostí. Uvědomil si, že důležitější je danou věc dělat naplno a dát světu vědět o svém umu. Známosti a možnosti se vzhledem k jeho průbojnosti a pili tzv. Řetězově navazovaly.

Jeho první kolekce v roce 2010 byla uveřejněna pod záštitou soutěže Česko – Slovensko hledá ideál krásy, pod kterou působil jako módní návrhář ve spolupráci s dvěma modelingovými agenturami ( MK Models a Diamond Miracle ). Avšak nutno podotknout, že jeho první kolekce byla z většiny prezentována z vypůjčených oděvů jež šil na zakázku. Na další modely, zařazené do kolekce, vydělával brigádně na stavbách, jako číšník, CNC operátor a podobně. Všechen svůj volný čas i vydělané peníze v čím dál větší míře investoval do tvorby oděvů a jejich prezentace. Kromě možností však byl ( a dosud je ) největší motivací čím dál větší zájem a obliba sortimentu zákazníky a fanoušky.

V roce 2011 se zaměřil především na zakázkovou výrobu pro veřejnost, jež byla nesrovnatelně cenově dostupnější oproti jiným českým módním návrhářům. Později založil ( i kromě svých osobních webových stránek zaměřených na zakázkovou výrobu dotchistudio.cz ) internetový obchod dotchi.cz, který měl za účel usnadnit zprostředkování cesty svého oblečení mezi veřejnost. V současné době kromě dosavadního zakázkového šití Tomáš Dočkal se svou značkou Dotchi chystá vstup do světa konfekční výroby a vyrovnání se sortimentem konkurenčním značkám. Jeho záměrem však je udržet ceny dostupné co nejširší veřejnosti.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)