SIMIRádce

hjita

Profil

bez fotky

Jmenuji se Jitka Hrušková. Donedávna jsem žila a tvořila v Praze, ale po narození svého prvního syna jsem přesídlila na venkov.
Tvořím technikou plotýnkového smaltu v kombinaci s křišťálovou pryskyřicí a nedávno jsem se pustila do tvorby drátěných šperků s vypletenými korálky.

Každý mů výrobek je neopakovatelný originál! Respektujte prosím autorská práva.

Smaltíky měly svůj příběh:

Je to dávno. Pro někoho epizoda, pro mě historie. Psal se rok 1987. Bylo mi patnáct a já se prvně setkala se smaltem. S tím "pravým". Bylo to na Karlově mostě.

U sousoší s křížem stál stánek s vtipnými, často latinskými glosami na jednoduchých čistých černobílých smaltech. To vše ve formě šperků. A u stánku zvláštní pán, který vidouc mé zaujetí jeho výrobky, vzal do ruky přívěsek, který jsem předtím zkoumala asi nejdéle a podal mi jej se slovy: "Na, vezmi si ho!" Jmenoval se Otakar Minařík.

 Nezůstalo u toho, mnoho času jsem strávila v jeho atelieru v Tomášské a posléze (po expanzi parlamentu) v bývalé Zlaté lodi na Starém městě. Vzniklo z toho dlouholeté přátelství. Dnes bohužel jen jako vzpomínka. Otakar již není mezi námi.

O mnoho let později. V galerii, kde jsem pracovala, vystavovala  Radka Urbanová. Silně posunula mé povědomí o možnostech tohoto média a dodnes ji považuji za jednu z vrcholných umělců na naší scéně, co se pravého smaltu týče.

Dalších pár let na to jsem na Křižanovském srazu tvořivek "přičichla" ke smaltu nepravému, zvanému též plotýnkový.  A já zatoužila vyzkoušet možnosti tohoto kouzelného prášku, k němuž nepotřebuji drahé pece ani přehnaný prostor, abych něco stvořila.

Dosti slov. Budu jen potěšena, pokud mé výrobky potěší i vás.

 Šperk nemáčejte, pryskyřici to nesvědčí!!! S paličkovanou krajkou také do vany nepůjdete. Jde o originální kousek a jako k takovému je třeba  k němu přistupovat. Ošetřovat pouze suchým hadříkem či ubrouskem. Jelikož pryskyřice reaguje na agresivní pot, potahuji jen lícovou stranu.

Všechny výrobky jsou dárkově baleny!

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)