SIMIRádce

japonskazahrada

Profil

 Vítám vás ve svém simira obchůdku zaměřeném na zajímavé látky a ručně vyráběný japonský papír Chiyogami, který je podle mě jedním z nejdokonalejších papírů na světě. Sama se zabývám výrobou šperků a textilních výrobků pro potěšení své a svých blízkých, vím tedy, jakou je kvalita materiálu pro jejich výrobu zásadní věcí. Zkrátka zde najdete takovou mou malou "výběrovou galanterii" doplněnou o pár knížek s návody na kreativní tvorbu něčeho pěkného pro radost..

Tak ať se vám tu líbí..

A ještě něco málo o japonském papíru..

Ručně vyráběný origami papír Chiyogami/Yuzen se používá ke skládání origami, umění skládání papíru, ale i na jiné řemeslné a tvořivé techniky jako je výroba originálních šperků, bižuterie nebo scrapbooking. Chiyogami patří mezi japonské papíry washi. Washi (wa = japonský, shi = papír) je silný ruční papír. Je to tradiční vláknitý papír, ale zároveň velmi měkký, to způsobuje, že při ohnutí nevytváří ostrý ohyb (vzhledem k extrémně dlouhým a hustým vláknům buničiny). Chiyogami, který zde najdete, je papír washi vyráběný technikou sítotisku. Typické pro něj jsou vzory květů, listů, trávy, semen, provazy, pásky, ale i jiné drobné dekorativní předměty. Má jedinečně lesklou, nerovnoměrnou a občas transparentní strukturu.

Je zkrátka velmi krásný a je prostě radost jej používat na výrobu všelijakých nápaditých drobností :-).

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)