SIMIRádce

violet

Profil

Vítáme Vás na stránkách ateliér VIOLET

Svou tvorbu představuje Dagmar Varcholová, pocházející z rodu světoznámého pop-artového umělce Andyho Warhola. Umělkyně se věnuje specifickým výtvarným technikám v letování skla a individuální výuce základů techniky Tiffany. Umělecký ateliér má doma na zahradě v Ludvíkovicích u Děčína, která je ze všech stran obklopena krásnou přírodou, motivující Dagmar k tvoření. Každé její dílo je originálním a jedinečným kusem, za jehož výsledkem stojí promyšlená práce, příběh a osobní filozofie...

Dagmar často využívá starý materiál, kterému vnukne nový život a originální image. Z rozbitých kusů váz, hrnků, lahví... nalezených v lese v blízkosti německých hranic, či ze starého oblečení "po babičce", které leží doma ve skříni, vytváří nápadité tvary, křivky, designové předměty a módní doplňky. Myšlenka znovuožívání a vzkříšení se snoubí s praktičností i ekologickým uvažováním. Je krásné mít radost z maličkostí a přetvářet nezapomenutelný okamžik ve věčnou vzpomínku. To vše skrze umění, které oslovuje a naplňuje.

Ze skla Dagmar vytváří i obrazy, využívá různé nápadité atributy a nebrání se ani jinému materiálu. Její dílo je vesměs různorodé a přitom ideově spojené. Umělkyně bedlivě pozoruje okolní přírodu, kterou reflektuje ve svých plátnech i plastikách ze skla. Napodobuje její tvary a přetváří nekonečný a všechno obklopující mikrokosmos ve svůj osobitý makrosvět, který zrcadlí přírodní jevy a zákonitosti. Často se v umění objevuje tématika čtyř živlů: oheň, voda, země a vzduch.  Dagmar pracuje též s pestrou směsicí motivů se živly, spojených s návratem k počátku a s hledáním vzniku a začátku stvoření.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)