Máte rádi omalovánky?

Vybarvovali jste jako děti rádi obrázky podle čísel?

  • 13. 4. 2013 napsal admin Radka
  • mažér
  • 4147x
  • 4  (+4 / -0)

Pak Vás asi nenechá chladnými počin módní návrhářky Berber Soepboer, která navrhla kolekci oblečení, které si můžete vybarvit sami. Tím to ale nekončí, další řada šatů je navržena tak, že změní barvu a vzor uspořádáním jednotlivých vrstev šatů různými způsoby.

Berber Soapher je 84 ročník a narodila se na Islandu, v současné době žije a tvoří v Amsterdamu.

Kolekci šatů pojmenovanou Colour – In Dress, což by se dalo přeložit jako „Vybarvovací šaty“ vytvořila nezávislá návrhářka Berber Soepboer ve spolupráci s grafickým designerem Michielem Schuurmanem  pro výstavu funkčního designu nazvanou „Repeat Please“.

Vybarvovací šaty jsou jednoduché šaty s černobílým potiskem speciálně navrženým tak, aby se daly jednoduše vybarvit fixem na textil. (Šaty včetně fixů se dají koupit za 238 €).  Podle designérů samotných trvalo úplné vybarvení šatů 2 osobám 8 hodin, proto jejich doporučení pro vybarvování zní: „Nejlepší je prostě někde začít a v této oblasti pracovat tak půl hodiny – pak šaty nosit a trochu je dobarvit zase příště. Také je zábavné přijít s nějakým matematickým vzorem při vybarvování a kombinovat ho s náhodným vybarvováním.“

Kolekce nazvaná The Replacement Dresses, tedy Výměnné oblečení je založena na kombinování trojice vícebarevných šatů, které jsou složeny z různých dílů pospojovaných černými druky. Dílů je tolik, že možných kombinací je nespočet.

Inspirativní, co říkáte? 

(Zdroj informací i fotografií https://www.berbersoepboer.nl)

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.