Islandský šperkař Hafsteinn Juliusson přišel s kolekcí šperků, o které se musíte dobře starat, aby Vám nějakou dobu vydržely. Výhodou je, že každičký den může šperk vypadat trochu jinak.
Není jediný, kdo se podobnou tvorbou zabývá a účelem tohoto článku není zkoumat, kdo byl první .
Clare Poppi je mladá umělkyně žijící a pracující v Brisbane v Austrálii. Její kolekce je opravdu inspirující a nositelná. Při výrobě svých minimalistických kousků využívá recyklovaných kovů. Při práci využívá zejména svého citu a experimentuje s umisťováním jednotlivých živých částí vedle sebe různými způsoby až do finální podoby, která osloví. Zároveň je při tomto spontánním procesu věrna principům udržitelných a etických pracovních praktik, zvláště Cradle to Cradle designových postupů (Cradle to Cradle® je založena na 5 kritériích: složení materiálu, využití/navržení materiálu pro životní prostředí, podíl obnovitelné energie a hospodaření s vodou v průběhu výrobního procesu, principy společenské odpovědnosti).
Autorka Colleen Jordan o své kolekci šperků říká: „Proč by Vaše rostliny měly zůstat doma? Pomohou Vám dýchat čerstvý vzduch, jsou krásné a zafungují jako báječný podnět pro zahájení konverzace.“
Tento nádherný kousek vznikl spoluprací šperkaře a designéra bonsají, Cometman + Kokeya
Při vyhledávání designových kousků, které mají zdobit ženskou šíji či ruku, jsem bohužel narazila i na jednu opravdovou zrůdnost, se kterou se hodlám s Vámi podělit. Pochází z Číny. A má to být také šperk. Živý šperk. V plastových obalech s podivnou, často obarvenou tekutinou jsou uvězněny živé želvy, rybičky nebo ještěrky. Bussiness je bussiness - ale čeho je moc, toho je příliš.
Poslední komentáře
Paní Jarko, díky, shlédl jsem Vaše skvělé práce, máte u mne 1* Ať se Vám dílo daří
nádhera...
Díky, Zdeni