Nezapomněla sis zalít náhrdelník?

Všechno se zmenšuje a neplatí to jen o technologiích a elektronice. V přetechnizovaném světě může i taková drobnost jako živý šperk znamenat krok k naplnění touhy po návratu k přírodě :)

  • 5. 6. 2013 napsal admin Radka
  • mažér
  • 1954x
  • 2  (+2 / -0)

Islandský šperkař Hafsteinn Juliusson přišel s kolekcí šperků, o které se musíte dobře starat, aby Vám nějakou dobu vydržely. Výhodou je, že každičký den může šperk vypadat trochu jinak.

Není jediný, kdo se podobnou tvorbou zabývá a účelem tohoto článku není zkoumat, kdo byl první Mrkající.

Clare Poppi je mladá umělkyně žijící a pracující v Brisbane v Austrálii. Její kolekce je opravdu inspirující a nositelná. Při výrobě svých minimalistických kousků využívá recyklovaných kovů. Při práci využívá zejména svého citu a experimentuje s umisťováním jednotlivých živých částí vedle sebe různými způsoby až do finální podoby, která osloví. Zároveň je při tomto spontánním procesu věrna principům udržitelných a etických pracovních praktik, zvláště Cradle to Cradle designových postupů (Cradle to Cradle® je založena na 5 kritériích: složení materiálu, využití/navržení materiálu pro životní prostředí, podíl obnovitelné energie a hospodaření s vodou v průběhu výrobního procesu, principy společenské odpovědnosti).

Autorka Colleen Jordan o své kolekci šperků říká: „Proč by Vaše rostliny měly zůstat doma? Pomohou Vám dýchat čerstvý vzduch, jsou krásné a zafungují jako báječný podnět pro zahájení konverzace.“

Tento nádherný kousek vznikl spoluprací šperkaře a designéra bonsají, Cometman + Kokeya

 Při vyhledávání designových kousků, které mají zdobit ženskou šíji či ruku, jsem bohužel narazila i na jednu opravdovou zrůdnost, se kterou se hodlám s Vámi podělit. Pochází z Číny. A má to být také šperk. Živý šperk. V plastových obalech s podivnou, často obarvenou tekutinou jsou uvězněny živé želvy, rybičky nebo ještěrky. Bussiness je bussiness - ale čeho je moc, toho je příliš.

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.