martinah - Kdo maluje na dřevo?

"Ráda maluji od malička a manžela jsem postupně zapojila do své tvorby neustálým vyžadováním dřevěných rámečků, navrtaných kamenů, lepidel a rad všeho druhu. :-) "

  • 7. 3. 2013 napsal admin Simona
  • medailonky
  • 788x
  • 3  (+3 / -0)

Dobrý den, kdo všechno se podílí na tvorbě hodin, cedulek a šperků? Máte práci striktně rozdělenou, nebo jeden za druhého může zaskočit?

Práci máme rozdělenou - já maluji a vymýšlím motivy a předkresluji je, vytvářím šablony, podle kterých se vyřezává. Manžel má na starosti všechno kolem - vyřezávání, broušení, natírání barvou a potom závěrečné lakování a poslední úpravy... Také mi pomáhá vymalovávat motivy, nějaké základní obrysy, které předkreslím tužkou, já potom malbu dokončím. Protože malování je z toho všeho časově nejnáročnější, máme ve výsledku práci rozdělenou víceméně napůl, oba jsme vytížení stejně.

Jak jste se k této práci dostali? 

Ráda maluji od malička a manžela jsem postupně zapojila do své tvorby neustálým vyžadováním dřevěných rámečků, navrtaných kamenů, lepidel a rad všeho druhu. :-) Původně nás vůbec nenapadlo naše výrobky prodávat, byly určeny jen pro nás nebo jako dárky pro příbuzné a kamarády... Protože se ale množily názory, že bychom je měli začít prodávat, zkusili jsme nějaké nabídnout v obchůdku, který jsme tehdy provozovali. Postupně přibývalo námi vyrobeného zboží a ubývalo toho ostatního a nakonec jsme prodej z kamenného obchodu přesunuli na historické a řemeslné jarmarky, kam po většinu víkendů jezdíme už téměř 10 let, a také na internet.

 Co Vás k této práci stále přitahuje? Z výrobků je vidět, že Vás práce moc baví a naplňuje.

 Přitahuje nás asi ta svoboda tvorby a také to, že se na tom prostě "vyblbneme". :-) Malujeme to, co máme rádi. Velkou motivací je neustálý zájem zákazníků, mnozí se k nám vracejí a objednávají si výrobky tvořené přímo na míru, co se týká barev, motivů i velikostí, nápisů... Vědí totiž, že se jim snažíme vyplnit každé přání a že nás to baví. :-) Tvorba na zakázku tvoří velkou část naší práce.

.Pracujete v dílně, nebo je Vaše pracovní místo všude po domě? A po čem Vaše pracovní místo voní?

 V domě máme dílnu, kterou využíváme hlavně v zimě a špatném počasí... Když to jde, jsme nejraději na zahradě, kde se na velkém dřevěném stole mezi hračkami našich dětí a hrnečky s kávou a čajem povalují tužky, štětce, papíry a vyřezané tvary čekající na osmirkování... Takže naše pracovní místo voní po té kávě a bylinkových čajích. :-) Když doháním práci po nocích (což je skoro pořád), maluji na stole v obýváku.

 Máte dvě děti, zapojují se do tvorby také?

 Naše dvě dcery malují s vášní sobě vlastní, v dílně mají svůj malý stolek s vodovkami a pastelkami. Mladší 2letá dcera se na naší tvorbě podílí většinou tím, že mi počmárá nebo naopak vygumuje to, co mám předkreslené tužkou. :-) Starší 5letá přispívá občas svými nápady. :-)

 Jak dobíjíte baterky?

 Na zahradě, v lese, na louce s našimi třemi psy, na kole, na výletech...

 Co milujete a co opravdu nemusíte?

Když budu mluvit za sebe, miluji svou rodinu a přátele, přírodu a vše, co se jí týká, hrady, záhady, tajemné příběhy a bytosti, květiny, stromy a kameny, draky, víly a skřítky, anděly, orgonity, obrázky svých oblíbených malířů, rock, folk a irskou muziku, dobré duše, pozitivní energii, reiki, bylinky, dřevo, a taky lidi, kteří dělají poctivě a srdcem své řemeslo a většinou tak dobrovolně vyměnili luxus a pohodlí za spoustu nikdy nekončící dřiny.

Nemusím intriky, zlobu, závist, násilí, politiku, lenost, absenci smyslu pro humor, agresivní řidiče, městský ruch, ničení přírody a lidi, kteří se snaží vměstnat vše do tabulek a rovnic a nepřipouštějí nic "mezi nebem a zemí".

 Pokud byste měla vybrat a doporučit jediný výrobek na Simiře , který by to byl a proč?

 Těžko vybrat jen jeden! Ale kdybych měla vybrat ten, ke kterému se nejčastěji vracím, musím doporučit obraz Splynutí duší od kacenkabrno.

 Děkuji za rozhovor a mějte se krásně.

Simona

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.