Elkeramika – drát, cín a polodrahokam – skvost nejen na krk všem dívkám :)

Motto: "Ještě jsem nepotkala kalorii, která by mi nechutnala."

  • 7. 10. 2012 napsal admin
  • medailonky
  • 2923x
  • 1  (+1 / -0)

Elkeramika, vlastním jménem Lenka Částková představuje na Simiře originální autorskou tvorbu. Ve svém profilu prozrazuje: Své výrobky vyrábím a prodávám pod názvem Elkeramika, ale můžete je také znát pod jménem Futetka. Najdete zde keramiku točenou na kruhu, ale také keramické šperky, drátované a cínované šperky a dekorace. Velice ráda tvořím z různých materiálů: skla, keramické hlíny, polodrahokamů, mědi, korálků a drátů. Moc mě potěší, když se Vám něco z mého tvoření bude líbit.

Máte - li nějaké vlastní návrhy či požadavky, neváhejte mě kontaktovat, ráda Vám vyjdu vstříct.

Velmi si zakládám na precizním zpracování výrobků, a budu moc ráda, když budou moje věci dělat radost těm, kdo si je koupí. Pokud by se přesto vyskytly nějaké problémy, či připomínky, obraťte se prosím přímo na mě, ráda vše vyřeším.

Jak se stalo, že jste se začala zabývat výrobou šperků? Živí Vás tato činnost nebo je to koníček a přivýdělek?

Já jsem se živila výrobou keramiky, točené na kruhu, a vyřezávané řezbářskými dláty. Po úrazu jsem, bohužel, s keramikou musela skončit, a začala jsem se zabývat výrobou šperků, která byla do té doby mým koníčkem.

Co Vás inspiruje?

Inspirace je všude kolem. Zvlášť v přírodě ji nalézám nekonečné množství, ale mou tvorbu ovlivňují také třeba knížky, nebo filmy, hudba... Je toho hodně.

Vyrobila jste někdy něco, s čím jste se  nechtěla rozloučit? Čím byl tento výtvor výjimečný?

No jéje, a kolikrát! Já jsem taková "straka". Všechno co se třpytí se mi líbí:)) Občas se mi povede šperk, který se mi tak líbí, že se mi jej nechce dávat do prodeje. Většinou je výjimečný svým zpracováním, pracností, nebo kamenem, o kterém vím, že druhý takový už prostě nebude. Nakonec jej však do prodeje stejně dám. Všechny bych je ale neunosila, mám jen jeden krk:))

Co děláte, když zrovna nepracujete?

Vařím, uklízím, peru, žehlím.......asi jako každá jiná žena, a už se nemůžu dočkat, až zase začnu šperkařit :)). Já s volným časem dost bojuji, stále ho mám málo. Když už se ale přeci jen najde, ráda jezdím na výlety, na zámky, hrady, a různé památky. Kratší volné chvilky vyplním četbou, nebo pletením.

Kdybyste se mohla ve svém životě znovu rozhodovat, čím byste chtěla být?

Já jsem se svou prací velice spokojena, takže bych neměnila. Tvorba šperků mě naplňuje po okraj. Nejkrásnější je pocit, který mi dávají lidé, svými dopisy s poděkováním. Zrovna nedávno jsem vyráběla na zakázku andělské křídlo pro paní, která jej chtěla darovat dceři k osmnáctinám. Když hotové křídlo uviděla, dojalo ji až k pláči, jak moc se jí líbilo, a velmi mi děkovala. Tyto chvilky jsou pro mě nesmírně důležité. Takové to správné nakopnutí, a ujištění, že má práce má smysl. Že má smysl vstávat ráno v šest, a jít spát po půlnoci. Že to není jen pozlátko, a paráda, ale také radost, a štěstí, které svými šperky dávám. Peníze jsou v tomto světě důležité, ale tyto zážitky s nakupujícími, a obdarovanými, jsou tím nejcennějším šperkem, který kdo může dát.

 

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.