Odrobinka - srdcem malovaná móda

Dnes přinášíme rozhovor s autorkou nádherných malovaných tunik, ponč a další módy. Představujeme Odrobinka, vlastním jménem Annu Odrobiňákovou a její tvorbu.

  • 19. 11. 2012 napsal admin
  • medailonky
  • 4813x
  • 5  (+5 / -0)

Originální ponča Odrobinka (a nejen ponča) začínají být na Simiře populární. Kdo se skrývá pod touto přezdívkou? Je to Anna Odrobiňáková. Jak sama píše ve svém profilu, její tvorba začala prostou touhou mít něco, co není běžná konfekce. "Moc ráda se podělím s každou, která  má podobný styl ráda. Volné, pohodlné a něčím zajimavé kousky, tak aby naše ženskost vynikla bez ohledu na konfekční velikost nebo věk. "Tajné" přání je ,abyste byla natolik spokojena, že nezůstanete u jednoho kousku :)", dodává vzápětí.

 Dnes jsme se ji rozhodly malinko vyzpovídat:

 Kdy jste se začala zabývat šitím, malbou na textil a kreativní tvorbou? Živí Vás tato práce nebo je to „jen“ koníček?

 První kreativní počin byl v  5letech když jsem ostříhala doma chlupaté potahy - byly zelené , nové, moderní a tak strapaté !  To byla výzva na vylepšení  jen nenašla jsem pochopení u rodičů a následoval humbuk.

Pak se mi zalíbil háček a klubíčko  taky v 5 letech dokola jsem dělala řetízek a tiše obdivovala mámu jsk jí to jde...

Základka byl posun - jehlice a první strakatá vesta ze zbytků co byly doma. Za tři dny byla na světě a já měla pocit....no paráda nosila jsem ji pár let. Mám odštrikováno desítky a desítky svetrů kdyby byly ruce ze železa štrikuji dodnes.

Máma nám hodně šila takže to byla otázka času kdy taky přijdu na chuť i šicímu stroji,ale pamatuji si,že první kalhoty jsem si ušila v rukách. Režné plátno,rovný střih - normálně jsem je nosila :)

Takže tvoření mne provází celým životem a na mateřské jsem uvažovala,že by bylo moc fajn se tím živit....ale nebylo ta zase tak jednoduché. No nakonec jsem se rozhodla a zkusila to.  Od července 2009 mám na tvoření živnost a ani ve snu by mě nenapadlo,že moje tuniky , halenky,ponča si najdou své místo pod  prodejním sluncem v takovém rozsahu :)

 Co vás inspiruje?

 Všechno.

 Vyrobila jste někdy něco, s čím jste se nechtěla rozloučit?

 Ano a jsou v šatníku .

 Pokud byste měla vybrat a doporučit jediný výrobek na Simiře, který by to byl a proč?

 To je otázka jako když se zeptáte, koho máte nejraději....nemám přesnou odpověď. Jsem na bižuterii,kabelky,doplňky do bytu,dřevěné dekorace,keramiku...vlastně všechno co tady je :)

 Co Vám spolehlivě zkazí náladu?

 Lhostejnost....

 A co Vám naopak udělá radost?

 Důležité maličkosti.... když se daří blízkým, jsme spolu a je nám fajn, čerstvé květy ve váze, spokojený manžel, hodné děti....když zákaznice napíše, že je nadšena nebo dokonce, že ji moje kousky zvedly sebevědomí,nebo když sedíte u kafe se zákaznicemi a debata nemá konce....i takové radosti prožívám :)

  Chcete našim čtenářům ještě něco říci?

Přeji vše dobré jak Simiře, tak všem čtenářům- cestujícím na její palubě! Ať úspěšně brázdí po moři hand made  a jen napředu je :)

 Děkujeme za rozhovor i milé přání nakonec.

Radka a Simona

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.