Venkovský styl. Byt a dům ve venkovském stylu.

Pokud jste odběrateli našeho newsletteru, mohli jste si všimnout mého zájmu o to, jak dát znovu život starým věcem. A od toho již není daleko k zamyšlení, do jakého stylu věci restaurovat nebo dokupovat. Já sama mám velký problém věci doladit. Nahlédla jsem tedy pod pokličku stylům bydlení. Zjistila jsem, že je to opravdu pořádný hrnec. Pro začátek se budu trošku věnovat stylům venkovským, protože právě k těm směřuji a líbí se mi. Jeden je francouzský- provensálský a druhý se jmenuje shabby chic.

  • 17. 8. 2015 napsal admin Zdenka
  • návody
  • 12000x
  • 4  (+4 / -0)

Francouzský- provensálský. Je to styl provoněný levandulí. Kdo z vás jižní Francii navštívil, tak ví, že je zde v létě veliké vedro, divoké vápencové skály, do kterých se zařezávají kaňony řek, pole a políčka a nádherné, prosté kamenné domy. Barvy jsou vybělené sluncem, vápencové stavby nabízejí všechny tóny šedé, levandulové stonky a olivové listí mají podobný odstín zelené. Pokud jdete skalami, jistě ucítíte vůni divokého tymiánu. Jako doplněk všem těm vůním a tlumeným barvám je zde právě ta levandule.

Barevnice krásně ukazuje odstíny k navození nálady Provence. Velmi oblíbené jsou košíčky a proutěné výrobky a nejlépe hand made. Naši prodejci nabízejí krásné proutěné zboží a dekorace.

Bílá barva, dřevo, proutí. Patinovaný nábytek, kámen. To je základ provensálského stylu. Samozřejmě doplněný všemi odstíny levandule. Vytvořte si příjemný a chladivý koutek ve svojí ložnici. Důležitý je výběr materiálu povlečení.

Shabby chic určitě znáte, jen jste zatím neměli tušení, že se takhle jmenuje. Nábytek restaurovaný ve stylu shabby chic („šabyšík“) vypadá omšelý, jakoby byl po babičce a přitom je stylový a krásný. Tento styl bydlení poprvé představila Rachel Ashwell ve Velké Británii v osmdesátých letech minulého století. Inspirovala se anglickým venkovem.

Bílá růžová, zelená. Pivoňky, růže, doplněk zelená. To je základ shabby chic. U našich prodejců můžete motivy květin obdivovat na výrobcích tvořených technikou decoupage.

Tak který styl se líbí vám? Pouze se vám líbí nebo si vytvoříte doma koutek ve stylu Provence či shabby schic? Není to složité, nemusíte hned kupovat nový nábytek. Natírejte, šijte nebo si prohlédněte ručně vyráběné dekorace od našich tvůrců. Bydlení ve venkovském stylu se ještě budu věnovat v některém z dalších článků.

Pokud již máte nějaké vlastní zkušenosti  s restaurováním a dekorováním nebo fotky svého stylového bydlení, podělte se s námi. Fotky posílejte na adresu admin@simira.cz . Těším se na vaše úlovky.

Za Simiru se s vámi loučí

Zdenka

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.