Minerály a kameny v esoterice a léčitelství - úvodem nejdříve něco o tzv. vesmírné energii

Patříte k lidem, kteří mají k přírodě natolik blízko, že už jim pouhé čtení o magických schopnostech a energetické síle kamenů nestačí, ale kteří mají touhu o tom i něco osobně poznávat?

  • 3. 2. 2014 napsal Ivo Vorel - netradiční Mineralogický klub
  • o materiálech
  • 1659x
  • 1  (+1 / -0)

V tom případě Vám mohou přijít vhod rady, jak vývoj v tomto směru více urychlit, ale hned také poznáte možná rizika, s tím spojená…

Esoterické vlastnosti kamenů plní stránky novin, časopisů, knih i nejednoho webu. Nejčastěji v nich najdete odpověď na otázku, který konkrétní kámen zvolit na psychický, duševní či zdravotní problém, pro harmonizaci organismu apod., málokde na webech se ale dočtete také tzv. „omáčku“ a z cca tří desítek knih v češtině jich srozumitelně podá informace jen pár z nich.

Základem dalšího povídání je informace, že ve vesmíru existuje neznámá energie, která prostupuje vše kolem nás, a tedy i kameny, rostliny, jakož i lidi. Nazývána bývá např. jemnohmotná energie, čchi, prána, bioenergie, zemní záření, boží energie, vesmírná energie apod., já budu užívat ten název poslední, nebo jen výraz energie.

Je známo, že existují senzibilní lidé, kteří vesmírnou energii vnímají přímo prostřednictvím smyslů: někdo ji vidí, jiný ji zase vnímá jen jako zvláštní pocit ve svém těle. K těm druhým patřím také já, a proto mohu s klidem prohlásit, že minerály a kameny nějakou energii opravdu vyzařují a vše dále napsané proto vychází z mých vlastních zkušeností.

Abych mohl popisovat věci nepopsatelné, tak musím nejdříve zabrousit do oblasti, zvané esoterika. Pro tuto příležitost budu stavět rovnítko mezi výraz „esoterika“ a „využívání vesmírné energie pro dosažení určitého cíle“. Esoterikou se ale nezabývám, popisuji pouze to, co mi přináší moje zvýšená vnímavost na tzv. vesmírnou energii, kterou jsem dostal darem, bez meditací apod. aktivit.

 

Uvést vše není možné, to ani neznám, proto se budu snažit o popsání toho dle mne nejdůležitějšího. Nikdy ale automaticky nepřebírejte podobné poznatky a informace od druhých, a proto ne ani ode mne. Vždy musíte hledat vlastní cestu k vývoji, protože si za ni také ponesete odpovědnost.

Stejný zdroj vyzařování totiž může u různých lidí přinášet výsledky odlišné, vždy zkoumejte, jak reagujete zrovna Vy, takže garantovat zde popisované některé účinky v žádném případě nelze, z téhož důvodu nemohu ani přijmout odpovědnost za nic, co z toho budete na sobě třeba i zkoušet.

Každé vnímání vesmírné energie mívá dvě stránky: může přinášet prožitky a pocity příjemné, ale i nepříjemné, až otravné. Je nutné to vědět už jen pro rozhodování, zda se vůbec snažit o získání zvýšené vnímavosti, zda otevírat nějaké „kanály“ do vesmíru apod.

 

Po „zcitlivění“ je totiž dost těžké se toho zase zbavit. Tím, že tato energie oficiálně neexistuje, je opředena i spoustou polopravd a výmyslů a ruku na srdce, ne každý v případě, že vše neprobíhá, třeba po nějakém „zasvěcení“, plně k Vaší spokojenosti, je potom ochoten dál radit zdarma a číst pak desítky knih, pro nalezení odpovědi, může být dost zdlouhavé.

Ještě jsem Vás neodradil? Dobrá. Takový úvod byl nutný, jen ten, kdo tuto oblast touží poznávat blíže doopravdy, ten smí číst další povídání, pouhé experimenty „ze zvědavosti“ opravdu nejsou na místě. Takže se do toho dáme…

Všeobecně se dají projevy vnímání vesmírné energie rozdělit na pocity brnění, tepla, chladu, pulzování, trnutí, mravenčení apod. Ty se mohou dostavit kdekoliv v těle. Mohou brnět dlaně, chodidla, brada, tváře, paže... Dá se vnímat pulzování v dlaních, střídavě v levé a pravé dlani, citlivé jsou často ty tzv. hlavní čakry (viz obrázek), což zde ale více rozvádět nebudu.

 

Příjemné „teploučko“ v oblasti srdce při pomyšlení na osobu milou, versus (skoro) neustálé „brnění“ v nohách až po kolena, ale také třeba křečovité stahy v podbřišku ve vzdálenosti i přes metr od zdroje tzv. elektrosmogu, tj. od mobilních telefonů, počítačů, rádií, televizorů atd., jakož i při potkání někoho nečestného, s nekalými úmysly apod.

Jste připraveni se bez uvedených technických vymožeností obejít? Zvládnete se „normálně“ bavit s někým, o kom víte, že není čestný, že nemá dobré úmysly? Takových je kolem Vás totiž spousta a ne od každého je možné se jednoduše odvrátit a odejít. A to nemluvím o tom, že když pak třeba „uvidíte“ nemocné orgány Vašich blízkých, přátel a lidí okolo Vás, na náladě to určitě nepřidá…

O té energii je potřeba ještě říci, že se chová stejně, jako jiné energie, to např. znamená, že ji nelze zničit, ale pouze přeměnit z jedné formy na jinou. Velice důležitou informací je, že jde směrovat a ovládat myšlenkami lidí, takže se dá přesouvat kamkoliv, ale za každý takový čin si nese jeho autor odpovědnost.

Uvedená skutečnost má ohromný význam následující: jak lze ovládat a směrovat vesmírná energie, tak se člověk může chránit před účinky „elektrosmogu“, a jak jsem zjistil, jde to dobře právě i pomocí kamenů… Přijde na to ještě řeč, možná již v dalším pokračování článku, nazvaném „Jak si vybrat kámen, vhodný pro esotericko-léčebné účely“.

Vorel, Netradiční mineralogický klub,  https://geostezka.cz/rozcestnik.html

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.