Kam kráčíš, Simiro? První část.

V květnu letošního roku oslaví Simira 4. narozeniny a my jsme se rozhodly, že si nadělíme hned několik dárků. Už nyní víme, že budeme chvílemi litovat a rvát si vlasy, ale jsme přesvědčeny, že ve finále bude většina z vás spokojena, a tak budou spokojeni i ti nejdůležitější, tedy naši zákazníci.

  • 31. 12. 2015 napsal adminky
  • pro prodejce
  • 628x
  • 9  (+9 / -0)

Dnes představíme dárek číslo 1:

Jeden z nových prodejců na www.simira.cz vyrábí krásné kouzelnické hůlky, a byl to právě pan Vladimír, který mi jako mávnutím čarovné hůlky, připomněl mail, kterým jsme oslovovaly první tvůrce, aby se přidali k našemu projektu.

Víte co se v tom původním mailu psalo? Jeden z bodů vás lákal na to, jak se chceme odlišit od naší konkurence. Cituji se: „Od podobných projektů se jednoznačně odlišíme kvalitou nabízeného zboží. Zajistíme, aby u nás nebylo vystaveno nekvalitní zboží bez jakékoliv kreativní či umělecké hodnoty.

Vy, kteří jste s námi od začátku, víte, že jsme měly zavedený systém anonymního hodnocení zboží v několika parametrech (kvalita zboží, kvalita prezentace a originalita). Po mnoha stížnostech byl systém změněn na jmenný. Oba systémy se ukázaly jako nefunkční. Anonymně se lidé nespravedlivě hodnotili navzájem, třeba aby poškodili konkurenci a my stále řešily, kdo, co, komu a jak hodnotil a proč. Jakmile byl změněn systém hodnocení na jmenný, téměř se přestalo hodnotit. Rezidua tohoto systému jsou na Simiře stále, ale brzy budou nahrazena zcela jednoduchým lajkováním.

Nyní k sobě budeme pěkně novoročně upřímní a přiznáme si, že uhlídat, aby nebylo vystavováno zboží bez kreativní a umělecké hodnoty, se nám nezdařilo úplně, jak jsme si představovaly.

I my jsme však za roky, které jsme se Simirou strávily, zmoudřely, v lecčem se otrkaly a jsme přesvědčeny, že to teď zvládneme a zvládneme napravit i chyby z předchozích let. (Osobně jsem značně zapracovala na vlastní schopnosti říkat „NE“.)

Od 1.1. 2016 bude nově vkládané zboží podléhat opět detailní kontrole.  Skrýváno bude zboží zejména s nekvalitními fotografiemi. Fotografie musí být ostrá. Z fotografie by mělo být na první pohled zřejmé, jaké zboží je prodáváno (například miniaturní náušnice zavěšená na hrnku snímaná z velké dálky není úplně ideálním řešením). Zároveň bude mazáno zboží, které je nad rámec mizerné prezentace také jednoznačným šmukem, zboží, které je tvořeno výhradně z komponentů bez vlastní přidané hodnoty či invence nebo zboží, které je zjevně nekvalitně provedeno (tzn. například – obtisknuté prsty ve fimo hmotě).

Kontrole budou postupně podléhat i produkty vložené dříve, ale zde vás prosíme o projevení trpělivosti, případně o pomoc tím, že zboží, které nevyhovuje výše popsaným podmínkám, označíte tlačítkem „nahlásit závadné zboží“.

 V příštím článku se dozvíte, jak si snížit provize ve svém obchodě. Malá návnada:

Možná někteří z vás nevědí, že existuje pár prodejců, co u nás prodávají s nižšími provizemi. Kromě charitativních obchůdků, na kterých nechceme vydělávat, jsou to například prodejci, kteří nám poskytují určité protislužby. Například korekci pravopisu (tento článek zatím korigován nebyl, kdybyste náhodou chtěli tuto protislužbu kritizovat Usmívající se, edit: už ano). Chcete-li s námi úžeji spolupracovat a prodávat po určitou dobu se symbolickými provizemi, pak nás kontaktujte. Uvítáme například tvorbu jedinečného (tzn. nezveřejněného jinde) obsahu do našeho S-Revue (články týkající se recyklace materiálů, inspirační články na určité téma, návody, medailonky...). Pokud nám pomůžete odhalit systémovou chybu našeho portálu, nepřesnost grafiky či nefunkčnost některých tlačítek v určitém prohlížeči, také vás rádi odměníme. Vaše spolupráce se nám bude hodit zejména při najíždění připravované responzivní verze webu (zobrazení stránky bude optimalizováno pro všechny druhy nejrůznějších zařízení (mobily, notebooky, netbooky, tablety, atd).

Přejeme vám všechno nejlepší v novém roce, hodně zdraví, štěstí nápadů i trpělivosti k jejich dosažení.

Více zase příště, těšíme se na vaše zapojení.

Radka a Zdenka

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.