SIMIRádce

sayako

Profil

Ahoj,

jsem Martina Škopová, ve své práci ale vystupuji už mnoho let pod pseudonymem Sayako. Nyní studuji, a tak není na tvorbu tolik času, kolik bych si přála, ale kdykoliv to jde, uteču do svého výtvarného světa, kde platí jen moje pravidla...

Vystudovala jsem několik umělecky zaměřených oborů ZUŠ v Ostrově - Umělecká řemesla a Výtvarnou výchovu, ale věnovala jsem se i tanci a dramatickému umění. Dále jsem se zabývala designem porcelánu a jeho celou výrobou na SPŠKS v Karlových Varech. Po dosažení maturity jsem rok pracovala a poté se opět vrátila k tvorbě - tentokrát na UJEPu v Ústí nad Labem, kde jsem úspěšně ukončila bakalářský obor Výtvarná výchova JO a nyní pokračuji navazujícím magisterským programem Výtvarně edukativní studia. Zajímám se dále také o návrhářství oděvů a ráda zkouším nové techniky a materiály, kombinuji je a nacházím nové možnosti...Obvykle se zabývám několika druhy tvorby najednou a po cyklech se k nim vracím, takže je moje tvorba dosti různorodá.

Většina mých výrobků je zpracována ručně - tahy, barevné nánosy, cokoliv navíc je ale uměleckým záměrem, nikoliv chybou. 

Ke své tvorbě ještě dodám...cena výrobků odpovídá odvedené práci a použitému materiálu. Už jsem se setkala s názory, že mé výrobky jsou drahé, proto zde uvádím následující informace. Jako příklad použiji své ručně kreslené šperky ze speciálního plastu. Tento plast se v ČR nedá takřka sehnat, a proto ho objednávám ze zahraničí. Kresba na tento materiál vyžaduje určité pomůcky, díky kterým mohu realizovat jemnou kresbu, zajímavou kolorizaci atd. ty objednávám jak ze speciálních papírnictví zaměřených na umělecké řemeslo, tak ze zahraničí. Samotná práce u každého kousku je vždy na několik hodin. 1. inspirace - vyhledávání zajímavých inspirativních zdrojů 2. návrh - tvorba vlastníhonávrhu na papír pomocí malby nebo kresby 3. přenesení návrhu na plastový podklad - kresba, malba, rytí a další techniky 4. kolorizace, finální úprava produktu 5. tepelné ustálení výrobku 6. vychladnutí, omytí, povrchové ošetření výrobku 7. vytvoření šperku, připojení kovových částí, dodatečné úpravy 8. nafocení, úprava fotografií  9. vystavení šperku                                                                                       

Jak vidíte k jedinému šperku nebo páru šperků vede několikahodinová a nejistá cesta, jelikož tento materiál si pro mě vždy nechá schované nějaké to překvapení. :-) Práce s ním je zábavná, ale poměrně náročná, jelikož před tepelnou úpravou je výrobek velmi odlišný. Tedy, děkuji za pochopení. Ruční a především kvalitní práce stojí nejen úsilí jeho tvořitele, ale i vhodné pomůcky, materiály a většina z nás to dělá ráda, abychom co nejvíce potěšili naše zákazníky. 

Jsem také starý recyklátor, takže balíčky zasílám obvykle v obalových materiálech, které již byly používány, přesto vždy balím tak, aby vaše objednávky dorazily v pořádku k vám domů a mohly vám dělat dlouho radost :-)

Mám velmi ráda nové výzvy, takže pokud se vám mé práce líbí, ale máte vlastní představu o konečném výrobku, určitě se ozvěte a něco spolu vymyslíme. 

 

PROSÍM, RESPEKTUJTE MÁ AUTORSKÁ PRÁVA. DĚKUJI 

V současnosti taktéž mám pro stálé zákazníky nebo pro větší objednávky slevové kupony. A každou z objednávek balím do pěkných ručně tištěných a ilustrovaných taštiček. ;-)

    

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)