SIMIRádce

art53k

Profil

Ing. Miloslav Hátle z Boháňky a Klenice

malíř, mystik, filosof, samotář, léčitel, veselý člověk, 63

Motto:"Nemaluji obrazy proto, abych je mohl prodávat, ale prodávám je proto, abych je mohl malovat"

  Od dětství mě fascinuje svět barev a obrazů. První obrázek jsem namaloval (vodovkami) a dal do starého rámečku někdy před 46 lety. Olejové barvy „Mánes“ jsem dostal pod stromeček asi ve 14 letech a jejich vůně mě učarovala do té míry, že jsem se sám učil malovat podle knížek nebo pozorováním některých malířů při práci. Především mám rád obrazy malířů jako jsou Piccaso, Modigliani, Tizian, Zrzavý, Gogh, Gauguin atd. Z jejich děl se snažím vypozorovat, jak k sobě řadili barvy, jak vedli své štětce nebo ruce, jak pracovali se světlem....... A přitom si postupně buduji svůj vlastní styl a vlastní postupy. Myslím , že toto moje hledání není zdaleka u konce.

  Posledních několik let pracuji výhradně s olejovými barvami firmy UMTOM se zárukou 99let. Rovněž přípravky, laky, oleje a ředidla. Důvod? Kvalita a zajímavé barvy. Staré osvědčené postupy a kvalitní barvy a přípravky mi dávají jistotu, že moje obrazy tu budou v dobré kvalitě více jak 100let. Při dodržení všech časových lhůt na schnutí jednotlivých vrstev (většina obrazů jich má více jak 10) musí být obraz rozpracován téměř jeden rok. Takže to není žádný velký fofr a mám stále něco nedokončené.

  Čím je charakteristická moje malířská tvorba? Jedná se převážně o mnohavrstvé olejomalby,které díky časově náročnému postupu získávají velmi zajímavé vlastnosti při lomu dopadajícího světla. Syté barvy energicky nanášené ve velkých vrstvách či kombinace jemných odstínů barev často vytvářejí romanticko -naivistické pohledy na náš svět. Kdo se pozorně dívá, odhalí skryté poselství, které do těchto obrazů ukládám. Vezměte moje obrazy do ruky a přivoňte. Ucítíte vůni lesa, pryskyřice a včelího úlu. Přírodní vosky a pryskyřice přidávám do všech závěrečných a ochranných laků, čímž moje obrazy získávají svůj charakteristický sametový lesk.

  Většina obrazů je zasazena v dřevěných rámech, které si sám vyrábím, zpravidla z lipového dřeva, a jsou jedno i více stupňové, v rozích spojeny na kolíky. Každý rám je originálem vyrobeným a barevně upraveným pro konkrétní obraz. Poslední dobou začínám spolupracovat se světoznámými výrobci rámoviny a rámů (jako je např. firma Lira) a tak se u některých nových obrazů dočkáte zcela jiného zarámování.

  Ceny obrazů. Těžko se stanovuje objektivně správná cena obrazů, pokud neprojdou nějakou oficiální burzou (nemyslím internetovou) a tak cena vyjadřuje především pracnost a náklady na zhotovení daného díla. Kdo má již nějaký můj obraz, nebo je propagátorem mých obrazů, může dostat slevu. Pro svoji dlouhou životnost jsou obrazy zajímavé i jako dlouhodobá investice. Například některé moje obrazy prodané před 20 lety stouply v ceně prokazatelně více jak desetinásobně, takže jejich vlastníkům posloužily jako velmi dobrá investice s vysokým zhodnocením peněz.

 

Zmenšeniny. Poslední dobou jsem se začal zabývat i vytvářením a malbou malých obrázků o straně velké 20 až 30 cm. Vznikají dle předloh mých velkých obrazů a jsou jejich volně podanou zmenšeninou. Není to klasická kopie ani klasický originál. Od originální předlohy se liší velikostí, nižším počtem vrstev barev a někdy i jinou barevností. Každý tento obrázek je autorizovaný a nese svoje evidenční číslo.

 

Vítejte v mém obchůdku.

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)