SIMIRádce

elladora

Profil

 Vítejte u Elladory,

kterážto se snaží v té troše volného času, co sem tam zbývá, vlastnoručně vyrábět a vlastní hlavou vymýšlet "bižu" z podivuhodně nabarvených (toť bohužel ne mým přičiněním) exotických semínek a plodů, za léta nakřečkovaných a pečlivě uložených v dřevěných truhličkách...

Tak jen s nimi ven na světlo...ať se na tu směs taguy, acai, buriti, cedru a jiných dál nepráší a slouží všem krkům, zápěstím i uším, které je chtějí nosit...:-)

Kdož má zájem, může si níže ještě přečíst pár zajímavostí o některých použitých semenech a plodech. Těm ostatním, jež nesnášejí dlouhé texty rovnou popřeji "hodně chuti do skouknutí..!" :-)

Co mě na mé tvorbě nejvíc těší, je skutečnost, že pracuji s přírodním materiálem, a právě proto je každý kousek tvarově i kresbou jedinečný... originalita tedy přirozeně zaručena...:-)


Tagua je plodem palmy Phytelephas macrocarpa, rostoucí v tropických deštných pralesích Jižní Ameriky. Přezdívá se jí "rostlinná slonovina", neboť je svou strukturou, tvrdostí i barvou velmi podobná té živočišné a tak ji může plnohodnotně nahradit! Což se doufám děje, protože k získání ořechů tagua není třeba nikoho "trápit" nebo tropit horší věci - stačí počkat pod palmou, až vám zralý shluk ořechů sám spadne na šišku...  Takto získané ořechy se dále upravují, ořezávají, vyřezávají, barví,..., navlékají na šňůrky, věšejí na krk, na uši...:-)

 

 

Acai pochází rovněž z Jižní Ameriky a také tato semínka plodí palma, tentokráte Euterpe oleracea. Acai je udajně velice chutné ovoce bohaté na antioxidanty, minerály a vitamíny, až se mi při popisu jeho chuti sbíhaly sliny. Žel...mohu vám nabídnout již jen pecky z tohoto ovoce:-) Ale zato v krásných barvách!

 

Buriti je obecný název pro jihoamerickou palmu Mauritia flexuosa, jež plodí chutné ovoce se semeny, která se podobně jako tagua ořechy dají krásně barvit a jinak upravovat.

TOPlist

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)