SIMIRádce

jetto

Profil

Vážení a milí zákazníci a návštěvníci,

 

vítám Vás naší keramické dílničce.

 

Nabízíme mnoho výrobků, užitkovou a dekorativní keramiku, různé drobnosti. Také nabízíme výrobu na zakázku, při které se pokusíme splnit Vaše přání a představy. Všechno zboží je ruční práce, každý kus je originál.

Věříme, že Vám naše výrobky udělají radost nebo potěší jako dárek.

 

Pár slov o tom, jak vše vlastně vzniká....

Nejdříve se nám dostane do rukou studená a měkká hlína, z ní tvoříme věci i věcičky, některé již zaběhnuté zboží, jindy třeba cedulku podle přání. Nebo chytneme čerstvě vytočený hrnek a ještě do měkkého vyryjeme obrázek, jméno, koníka nebo pejska. Pak nastává čas sušení, je třeba sušit pomalu, nejlépe až 14 dní, jinak výrobek popraská a musí se vyrobit znovu.

Po důkladném usušení a začištění, dáme vše do pece a uděláme tzv. "přežah". Vypaluje se na 850 °C a celý proces, i s chladnutím pece, trvá asi 20 hodin.

Potom se opět výrobek dostává do rukou, glazuje se, hrnečky se vylívají průhlednou glazurou a nakonec ještě vše průhlednou glazurou přestříkáme, aby byl výrobek příjemný na dotek a splňoval vše jak má. Glazury na užitné předměty používáme bezolovnaté, které jsou zdravotně nezávadné.

Po další kontrole vše naložíme do pece a čeká nás druhý a "hlavní" výpal. Ten se provádí až na 1100°C. Asi po 24 hodinách nastává obávaný okamžik. Vypálilo se vše dobře? Nezkroutila se cedulka? Nestekla glazura? Po otevření pece vše zkontrolujeme, někdy objevíme chybičku a zjišťujeme proč se stala. Je to jako alchymie. Když vše dobře dopadne, spadne nám kámen ze srdce. Vždy doufáme, že se Vám, zákazníkům, bude líbit a budete ho rádi používat a přinese Vám radost.

 

Obchod je věnován památce Jany Dvořákové, která ho před lety s láskou založila.

 

"Jako malá jsem objevila keramiku a propadla jejímu kouzlu. A tak to nemohlo dopadnout jinak, než že se stala mou milou prací.

...ten pocit, kdy se z hroudy hlíny něco tvoří,ať je to veselý koník, obrázek se stromem a ptáčkem, hrníček, nebo obyčejný knoflík,je úžasný...a to dvojnásobně! Poprvé, když se "to" vyloupne na svět a podruhé, když s napětím otvírám chladnoucí pec a nedočkavě nakukuji, jak se povedla glazura a jak na mne dýchne horký dech oživlé hlíny, beru ji do rukou, hladím, těším se s ní...

Jana Dvořáková      IN MEMORIAM

 

Přeji Vám hezké dny 

Eva Richterová 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)