SIMIRádce

marjusa

Profil

Kdo jsme?

Jsme člověk a její fretčí přítel, Jsme fretka a její člověčí přítel.

 

M: Marjusa

P: Josephina Francesca von Neugebauer = Pepi

 

Jak jsme se vůbec potkaly?

P: Pocházím z Olomouce.

M: A já tam studovala.

P: Byly jsme vlastně sousedky :-), bydlely jsme od sebe ob dva domy.

M: Přinesla jsem si ji domů v srpnu 2008, nezaplnila mi ani celou dlaň, jak byla maličká. Původně jsme byli ale tři. Na Pepešku doma již čekal o pár měsíců starší kamarád Lojzík. S tím jsme se bohužel vloni rozloučily.

 

Oblíbená věc?

P: Může jich být víc :-)? Plyšová chrastící kachnička, mám ji od dětství, už jí chybí 3 nohy, ale mám ji pořád všude sebou. Pak taky suchý zipy, igelitový tašky a sáčky, papírový tašky a sáčky, víčka od flašek.

M: Župan.

 

Oblíbené jídlo?

M: Říkám o sobě, že jsem gurmetán. Mám ráda hodně kvalitního jídla.

P: tuňák s křepelčíma vajíčkama nebo krevetama, kuřecí vývar, lososová pasta

 

Oblíbené ovoce?

P: meloun

M: banány a  meruňky

 

Oblíbená zelenina?

P: salátová okurka

M: rajče

 

Oblíbená hra?

P:Na schovávnou. Já schovávám po bytě různé dobrůtky a ostatní je hledají. Zrovna dneska jsem si ulila děsně velký avokádo. Dalo mi to fušku nacpat ho do tý mezírky pod tu skříňku, ale za tu legraci, jak se tam pak Marjusa pro něj plazili to stálo. Škoda jen, že má teleskopickou vidličkou, kterou si ho přikutálela, jinak by ho určitě odtamtud nevyšťourala.

A moje další oblíbená hra je Co je vystrčíno, to je dovolíno - kousání do holejch palců u nohou.

M: Na schovávanou.

 

Oblíbená činnost?

M: Spánek.

P: Rozhodně spánek.

 

Co spolu děláme?

M: Především dovádíme.

 

A Pepi mi také pomáhá s vedením domácnosti. Třídí odpady - biodpad, papíry a plasty. Potraviny, které již v kuchyni při vaření dle úsudku Pepi nepotřebuji, odnáší zpět do špajzky. Kontroluje, jestli je založená pračka ... A pak po všechné té celoroční námaze jedem spolu na dovču.

P: Jo, to je pravda, beze mě by byla tahle domácnost naprosoto ztracená.

 Tretky naší Fretky

O co se jedná?

M: O náš nejnovější počin, a to kreativní řádění, které dalo vzniknout kolekci Tretky naší fretky.

 

Co najdete v koleci Tretky naší fretky?

P: Naším mottem je: Řekněte to náramkem. V současnosti kolekce tedy zahrnuje pouze náramky. Já pro Vás pečlivě skládám barevné kompozice, za kterými se skrývá příběh...

M: A já Vám nastiňuji začátek příběhu. Jeho pokračování je jen a jen na Vás.

P: Tak jako příběh každého z nás je zcela osobitý, tak je tomu i u našich náramků. Můžete prožít podobný příběh, ale nikdy na chlup stejný.

 

Z čeho jsou náramky vyrobeny?

M: Náramky se skládají z bižuterijního kovu (náramky, korálky), ze skla a plastu (korálky), z hromady radosti a hravosti, z bezedné lásky, ze špetky starostí a trochu smutku, z očekávání, z napětí, z příslibů, z dobra a laskavosti, z něhy, ze snů a přání, ze skutečnosti...

 

A je za tím něco víc?

M+P: Ano, za touhou tvořit něco pěkného je také přání pomáhat fretečkám v nouzi. A proto z každého prodaného náramku poputuje 10% fretčímu útulku. O konrkétní pomoci Vás budeme průběžně informovat. Za peníze nakoupíme krmení a ostatní potřeby pro péči o fretky.

 Kde a komu pomáháme

Z každého zakoupeného náramku poputuje 10% na pomoc fretečkám do fretčího útulku Klubko - http://www.fuklubko.estranky.cz/ Pomáhat můžete ale i bez nás. I malá pravidelná částka znamená pro útulek pro fretky Klubko velkou pomoc. Číslo účtu je 83268319/0800, variabilní symbol 1111.

Každý, kdo u nás zakoupí náramek, dostane jako malé poděkování korálek s širokým průvlekem ve tvaru ťapičky, který pokud budete chtít, můžete snadno vyměnit za kterýkoliv korálek z Vašeho náramku.

Podívejte se na příběh freťulky, kterou aktuálně podporujeme

DOROTKA

12.5. volal do útulku pán, který jel směrem na Votice, že tam po silnici pobíhala malá bíla fretka, kterou odchytil a má jí v kufru v papírové krabici.  Na první pohled bylo jasné, že Dorotka, jak ji pojmenovali, nemá v pořádku oči. Vyšetření na klinice Jaggy, které následovalo hned druhý den, to potvrdilo, Dorotka má luxaci oční čočky a to na obou očích - na jedno oko nevidí vůbec, na druhé velmi špatně - a prognoza je taková, že oslepne i na něj. Kromě toho byla v plné říji - takže řiji začali hormonálně ukončovat. Bohužel ani druhá dávka hormonů na říji nepomohla, Dorotce byl tedy inplantován hormonální čip (chemická kastrace). Jakmile začne říje ustupovat, absolvuje očkování a půjde do adopce.  Dorotka je jinak čilá, mazlivá holčička, běhá, skáče. Péče o ní zatím vyšplhala na cca 3.700,-Kč.

 

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)