SIMIRádce

pinata

Profil

S Piñatou si užijete spoustu zábavy a legrace!

Co je to Piñata?

Piñata je uzavřená nádoba z vrstveného papíru, ozdobená pestrobarevným papírem a různými třásněmi. Tvar může být téměř jakýkoliv. Je naplněna různými dárky či sladkostmi. Visí na dlouhém provazu, za který se popotahuje tak, aby se neustále pohybovala. Na různých oslavách pak děti se zavázanýma očima do piñat tlučou dlouhými tyčemi, aby jim z nich po rozbití vypadly různé sladkosti nebo hračky. Užívá se zejména v kultuře Mexika, USA a vůbec Latinské Ameriky.

 

Návod na správně provedenou oslavu s Piňatou:

1- Pořídíme Piňatu. Pokud ji nepořídíme, tak nemůžeme organizovat oslavu s Piňatou, že ano? Můžeme vybírat podle toho, jestli oslavenec bude chlapec, dívka, dospělý, nedospělý, fotbalista, milovnice berušek, pohádkových postaviček...

2- Naplníme ji vhodnými dárečky, např. jednotlivě balenými tvrdými bonbóny či drobnými nerozbitnými hračkami a smícháme je s útržky papíru, nejlépe krepového. Čím větší binec se z Piňaty při jejím rozbíjení vysype, tím líp! (Kousky dortu, křehké zákusky jako třeba rakvičky, nebo dutá čokoládová vajíčka můžete sice vyzkoušet, ale nikdo vám za ten maglajz při oslavě nebude vděčný. Skleněné či keramické figurky také nepovažujeme za ideální. Ani otevřené kapesní nožíky, natož zábavnou pyrotechniku!

3- Naplněnou Piňatu zavěsíme za provaz na strop nebo na strom. V nouzi ji můžeme zavěsit na tatínka, ale nebude z toho moc nadšený.

4- Prvnímu účastníkovi zavážeme oči, dáme mu baseballovku (tyč, klacek) a ten s ní kolem sebe máchá a snaží se trefit Piňatu. Ne tatínka. My jsme si nastavili pravidla tak, že po prvním úspěšném zásahu (Piňaty) musí dotyčný pálku předat dalšímu. To aby se vystřídali všichni a Piňatu nerozbil ten první. Zásahy tatínků nepočítáme. Ti někdy vydrží víc, než Piňata, ale většinou méně.

5- Když se něco z Piňaty vysype, všichni zúčastnění se na to vrhnou. Pokud při tom shodí tatínka na zem, nevšímáme si ho. Ten se zvedne sám.

6- Hra končí, když už z Piňaty nic nepadá a je rozbitá na maděru. Anebo když už tatínek není ve stavu drženíschopném. My to děláme tak, že po skončení odměny rozdělíme rovnoměrně mezi všechny zúčastněné, aby si každý odnesl něco domů. Tatínek odměnu nedostane. Za co taky, když Piňatu tak blbě držel!

7- Nakonec ošetříme zraněné. Těžké úrazy odvezeme na chirurgii, lehké neřešíme. Tatínek se z toho vylíže sám.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)