SIMIRádce

skopino

Profil

Narodil jsem se v Brně v roce 1969, v měsíci a dni, který láme znamení Lva a Panny.

Tato rozpolcennost mi vydržela po celý můj život. Pero či tužku jsem držel v ruce od svých batolecích let, kdy jsem byl schopen namalovat první své vjemy a zároveň tak kulatý míč, který mě stejně tak celý život provází.

Na základní škole v Brně jsem se zúčastnil pravidelně mnoha výtvarných soutěží v rámci tehdejšího socialistického myšlení, soutěže jako Děti, mír a umění apod. mě dostávaly do finálových celostátních kol. Vedle toho jsem měl štěstí, že jsem chodil na Lidovou školu umění na Antonínské ulici v Brně,  kde jsem byl ve třídě prof. Ivana Kříže (pozdější děkan a rektor Výtvarné fakulty VUT v Brně). Tam jsem se seznámil s různými technikami  malby, sochařství, výtvarných prací a zároveň se také zúčastňoval výtvarných soutěží pod touto LŠU, co si pamatuji, tak jsem měl úspěch na nějaké mezinárodní soutěži v Polsku. Ovšem vedle toho jsem hrál za vrcholový oddíl nejprve volejbal, po vzoru svých rodičů, a poté basketbal za Zbrojovku Brno. Rozpolcennost se ozvala a tak jsem dostal na výběr, buď sport nebo malování, v mé dětské duši zvítězil tehdy sport. A tak jsem se autodidakticky věnoval malování dál. Konec základní školní docházky se blížil a tak přišlo na výběr střední školy, se zkušenostmi ze soutěží a úspěchy z toho vyplývajících jsem se směle hlásil na Uměleckou průmyslovou školu do Uherského Hradiště, na malbu, jenomže v té době bylo potřeba doporučení, tzv. výchovné poradkyně ze ZŠ, ta mi jej nedala s odůvodněním, že bych musel být Mikoláš Aleš, abych ho dostal. Přes všechny úspěchy mi tak bylo znemožněno na tuto školu jít. S pocitem křivdy jsem hledal jinou alternativu a tak přišlo na Polygrafickou školu, obor grafik – sazeč. Během těchto studií jsem se seznámil s grafikou a písmem. Tuto zkušenost jsem postupně využíval po celý svůj zbylý výtvarný život.

Grafice se věnuji tudíž už bezmála 27 let. Ilustruju knihy, dělám návrhy na různé tiskoviny od vizitek počínaje až po katalogy a knihy končeje, vytvářím design nejen dětských objektů, včetně malování na stěny. Ve Slezském divadle v Opavě jsem byl pravidelným přispěvatelem do programů, v Moravském divadle už mám za sebou několik programů pro dětská představení (Hovnivál, My se vlka nebojíme …) a plakát Mužů ve zbrani, který je vlastně pomalovaný scénář. V Olomouci mám  za sebou se svými kolegy, Petrem Kubesem, Petrem Jarčevským, Zdenkem Tichým, Jardou Šimečkem aj., pár výstav … Galerie Patro, SunJet, Hospůdka na Barrandově v Posluchově, Restaurace Bristol.

Techniku nemám vyhraněnou, ale poslední roky maluji akrylem a perem či tužkou, teď ovšem je nachystáno vše pro olejomalbu.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)