SIMIRádce

ts design

Profil

Jsem rád, že jste zavítali na můj profil, jehož prostřednictvím chci představit i nabídnout něco ze své keramické produkce.

Hlína mne okouzlila už téměř před dvaceti lety a nakonec se stala mou profesí. Jde o fascinující materiál s nepředstavitelným množstvím možných přístupů, množstvím možností vytváření i dekorace. Moje tvorba je ryze studiová - vše vyrábím sám, v malých sériích - a kromě vlastních rukou je mým klíčovým výrobním prostředkem hrnčířský kruh. Konečnou podobu výrobkům dávají dvě elektrické pece o kapacitě 60 a 330 litrů. Nevím přesně proč, ale převážná většina mého sortimentu se vyprofilovala ve věci, které jsou nějak spojeny se světlem a svícením - svícny, lampy, lampičky - převážně na přírodní (neelektrické) světlo. Jde převážně o drobnější sortiment, jen občas se najde chvíle na vytvoření něčeho rozměrnějšího (pár ukázek můžete vidět i zde).

V rámci tohoto profilu nabízím převážně keramiku s pracovním názvem "zlatobronz", jejíž "podstatou" je metalická glazura, často kombinovaná s černou matnou engobou. Zcela speciální kategorií je prořezávaná keramika - tu představují obvykle dvoustěnné točené nádoby, kde vnitřní stěna plní svou funkci užitnou, vnější (prořezaná) pak funkci dekorativní. Všechny výrobky mají charakter měkčí kameniny, jsou páleny při teplotě okolo 1150 °C.

Přeji příjemnou prohlídku, příp. i příjemný nákup!

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)