SIMIRádce

zualu design

Profil

Zdravím všechny, kdož navštívili tento profil ! :-)

Pod značkou Zualu design se otevírá svět autorské ruční tvorby zahrnující originální šperky, módní doplňky, oděvy a jiné zajímavé nápady. Snahou je užívat netradičních materiálů v nezvyklém ztvárnění.

Jmenuji se Zuzana Peroutková, vystudovala jsem SUPŠ v Jablonci nad Nisou, konkrétně obor Tvorba a vzorování bižuterie - Povrchové zušlechťování (Malíři), poté Vizuální tvorbu a výtvarnou výchovu na MU v Brně.
Vyzkoušela jsem si pracovat s různými výtvarnými formami, ale stále se mě drží šperk a sem tam si odskočím k módní tvorbě. Ráda experimentuji s méně obvyklými materiály a s novým využitím těch klasických. Vše v originálním pojetí vlastního návrhu, který zaručeně nikde jinde nepotkáte :-)
Převažující v mé tvorbě jsou šperky z hliníku. Tento materiál mě zaujal hlavně svou lehkostí a barevnou stálostí. Dovolil mi různá tvarosloví, masivnější a přitom lehounké šperky, mnoho materiálových kombinací, vytvářet rytiny, a kdovíco mi ještě nedovolí v budoucnu :) ...
Všechny hliníkové šperky jsou ručně vyřezány, broušeny, leštěny, ryty, pilovány... a vše co k tomu patří a vy vidíte na výsledku ruční práci trvající mnoho dní.
Závěrečný šperk je buď jemně přelakován, nebo ponechán napospas přirozeným vlivům času a prostoru, které hliníku ale neubližují, neboť si sám vytváří vlastní ochrannou oxidační vrstvu, která ho chrání a mírně prohlubuje jeho zabarvení.
Tak, toť něco málo k technice...

Také  vám chci nabídnout výplody své mnohaleté záliby v textilní tvorbě - barvení (batik), šití a různé zdobení textilu (korálková výšivka,...). Stejně jako u celé mé tvorby je i zde každý model jedinečným originálem, který vícekrát nezopakuji. V případě barveného textilu používám kvalitní francouzské barvy vlastnoručně namíchaných odstínů, které ve svých sytých tónech opravdu vydrží, díky osvědčené technice trojího ustalování barviva (všechna ekologicky šetrná). Barevné kombinace jsou inspirovány přírodou, designovými trendy i osobními úlety :)
Samotné oděvy jsou buď šité či háčkované, nebo jsou zakoupeny jako nové od kvalitních značek.


Teď už jen prohlížejte a já budu jen doufat, že vás tu potěším a možná si i něco odnesete :-)

Vynasnažím se rychle doplňovat nabídku o nové a nové výrobky, záleží jen na čase - nic se nesmí uspěchat, tvorba je pečlivý proces :-)
  • Máte-li nějaké přání,ráda vyhovím. Od výměny háčků po celé vytoužené šperky přímo na míru - kontaktujte mě!
  • S výběrem velikosti atp. u oděvů vám ráda poradím přímo na vaši postavu. Pokud by i tak vybraný oděv nesedl, lze nenošený (!) vyměnit či vrátit do 14ti dnů.
Pokyny k čištění hliníkových šperků:
Případné nečistoty lze odstranit pomocí navlhčené mikroutěrky, lze přidat kapku jemného tekutého mýdla či jaru. Čistíme něžně, bez drhnutí. Vyčištěný šperk opláchneme pod mírných proudem vlažné vody a poté usušíme opakovaných přitisknutím ubrousku či papírového kapesníčku až do sucha. Během čištění je třeba být velice opatrní na textilní, plastové či jiné části šperku! Na závěr se jím opět ozdobíme a můžeme vyrazit do světa :)


Doufám, že mé šperky a oděvy budete nosit se stejnou láskou, jakou jsem jim věnovala při jejich výrobě :)


Licence Creative Commons
© Zuzana Peroutková
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko />

Prosím, NEOPISUJTE nápady, které vyšly z hlav jiných !!!
Každý tvůrce má přeci svou hlavu, a to je to, čeho si zákazník cení !!!


Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Partneři

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)