Rosallia a její úchvatné barevné kombinace.

".... Ale co mě baví úplně nejvíc, to jsou barvy. Jejich kombinace skutečně miluji."

  • 12. 11. 2012 napsal admin
  • medailonky
  • 937x
  • 3  (+3 / -0)

Prozraďte nám nejdříve něco málo o sobě.

Jmenuji se Simona Sedláčková a jsem především mamka tří dětí (i když slovem „dítě“ už mohu označit jen toho nejmladšího), manželka svého manžela a panička jednoho kočičího invalidy. Teprve pak jsem redaktorka ženského a hobby časopisu a snad i výtvarnice, či designérka, jak je dnes moderní říkat. Tu redaktorku už bych i dávno ráda opustila, ale jak se znám, pak už bych nevycházela mezi lidi vůbec a naprosto propadla své samotářské povaze. I když, pokud mě někdo zná jenom trochu, tomu samotářství by asi nevěřil. Umím ho skvěle maskovat.

Jak k Vám tvoření přišlo?

Nemuselo odnikud přicházet, bylo tu se mnou snad odjakživa. Na žádné své tvořivé začátky si nepamatuji. Odjakživa jsem byla dítě sedící a kreslící, v žádném případě běhavé či dokonce sportující. Nikdy žádná rozbitá kolena od dětského skotačení, jenom špinavé rukávy od barev.

Kolik času denně Vám zabere Vaše tvorba?

Podle toho, jestli musím do redakce – pak tvořím jenom večer u televize. Pokud jsem celý den doma, tvořím od nevidím do nevidím a jen občas se nechám vyrušit žádostí o jídlo, podepsání úkolů či vyzkoušení z anglických slovíček.

Jakou technikou tvoříte? 

Na technice zase tolik nezáleží, ale obecně nejvíce odjakživa tíhnu ke všem hadříkům, látkám, bavlnkám a vlnám. Moc ráda vyšívám. Ale co mě baví úplně nejvíc, to jsou barvy. Jejich kombinace skutečně miluji.

Co Vám udělá vždy radost?

Klidný den bez řevu řvoucích se dětí, včasný návrat manžela z práce, hotové úkoly (jakékoliv, je jedno, jestli to je ušitá hračka, napsaný článek nebo uklizený byt), rozkvetlé pivoňky na zahradě naší chalupy, plný košík hub… ale stejně tak pohled do mořských dálek i velký hrnek čerstvého čaje.

Pokud byste měla vybrat a doporučit jediný výrobek na Simiře , který by to byl a proč?

Tak tohle asi nezvládnu. Výrobků a jejich autorů, které obdivuji, je opravdu hodně. Ale vlastně mě napadá jeden takový „výrobek“ samotné Simiry. Je to snadná tvorba výběrů. To jednoduché najíždění myší mě přímo fascinuje a tak tvořím výběry opravdu pro zábavu. Skvěle si u toho odpočinu.

Existuje nějaký Váš výrobek, kterého se odmítáte vzdát?

Vždy ten nejnovější! Pokud jeden den něco vytvořím a hned druhý den to má odejít do světa, trpím jako zvíře! Ale na druhou stranu je to i veliká radost, tak mě klidně nechte trpět a nakupujte Usmívající se

Děkujeme za rozhovor.

Celou tvorbu Simony Sedláčkové si můžete prohlédnout na Simiře zde.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.