Germia - originální autorské šperky v dokonalém provedení

Dnes jsme se rozhodly vyzpovídat autorku originálních cínovaných šperků, která tvoří pod jménem Germia.

  • 29. 11. 2012 napsal admin
  • medailonky
  • 10025x
  • 3  (+4 / -1)

Germia vlastním jménem Marie Moozová tvoří cínované a drátované šperky s fussingovým sklem a hlavně minerály, které sama sbírá a vybírá podle toho, jak na ni působí. Její šperky jsou nabité energií. U náročnějších a luxusnějších šperků kombinuje několik technik najednou. Kvalita zpracování je výjimečná a nápady naprosto neotřelé.

Ve svém profilu prozrazuje: "Do šperků investuji mnoho času jak při kontaktu s kamenem, tak při pilování šperku až k mé úplné spokojenosti. Snažím se, aby byly mé šperky opravdu trvanlivé a vydržely dlouho krásné a funkční. Může o tom svědčit i ta skutečnost, že jsem za celou dobu svého působení neměla stížnost na špatně vyrobený šperk, či jakoukoliv fuknční nedokonalost."

 Dnes jsme se ji rozhodly malinko vyzpovídat:

 Kdy jste se začala zabývat výrobou šperků a co Vás k tomu vedlo? Živí Vás tato práce nebo je to „jen“ koníček?

Výrobou šperků jsem se začala zabývat přibližně před třemi lety. Inspirovala mne k tomu známá, která moc ráda ketlovala a drátkovala a mně se tato činnost tak zalíbila, že jsem si ji zatoužila také vyzkoušet. A postupně  jsem začala vytvářet své první šperky od obyčejných ketlovaných náušnic s korálky přes vyplétané šperky s minerály a šperky vyráběné technikou wire-wrapping, která je velmi populární hlavně v zahraničí, až jsem se dostala k výrobě cínovaných šperků, jejichž výroba mne momentálně baví nejvíce. Baví mne proto, že je to práce téměř bez hranic a mohu  vyrobit v podstatě cokoliv, co vidím kolem sebe a to je na té práci to nejkrásnější. 

Výroba šperků mne neživí, studuji nyní na VŠ a výroba šperků je tedy můj koníček, něco, co mne baví. To, co si jejich prodejem vydělám, to pak v podstatě znovu investuji například do nákupu minerálů a materiálu.

 Co vás inspiruje?

Díky tomu, že je při práci s cínem taková volnost, takže mne inspiruje cokoliv, co se kolem mne mihne. Tvořím vše, co mne osloví a co se mi líbí. Mám ráda přírodní motivy, z nichž nejraději tvořím jablůňky, vrby a jiné stromy. Když si někdo prohlédne moje zboží, určitě ho zaujmou i mé šperky se zvířecími motivy. Vlastně se snažím tvořit co největší spektrum druhů zvířátek, i když nejraději asi tvořím sloníky, sýkorky, labutě a hrošíky. Přesto se u mě občas najdou i například jezevec, pavouk křižák, keporkak, nebo třeba mořský koník. Další velkou inspirací jsou pro mne věci, ke kterým mám určitý vztah - fantasy motivy, futuristické motivy, steampunk, sci-fi, geek motivy... Takže se u mne najdou i trochu extravagantní kousky, jako třeba vetřelci, predátor, draci, elfí šperky, steampunkové a mechanické kousky, aj.

 Vyrobila jste někdy něco, s čím jste se nechtěla rozloučit?

No jéje! Toho je! :) Mám svého draka, vyrobila jsem si Vztyčení vlajky na Iwojimě podle slavné fotografie, mám hrošíka a více labradoritových a vltavínových šperků, kterých se opravdu nedokážu vzdát. I když v porovnání s mou maminkou, která by si nejraději nechala všechny šperky, které vyrobím, jsem ještě docela skromná :)

 Pokud byste měla vybrat a doporučit jediný výrobek na Simiře, který by to byl a proč?

Výrobek, na který jsem v poslední době nejvíce pyšná, je určitě vetřelec, který se mi tu před nedávnem prodal. Nad jeho výrobou jsem seděla opravdu dlouho, je velice náročná, ale jeho výroba mne moc bavila a do Vánoc jsem si předsevzala, že ještě určitě jednoho brášku vyrobím a na simiru vystavím.

 Co Vám spolehlivě zkazí náladu?

Co se týče tvoření, náladu mi v poslední době kazí to, že mám na tvorbu mnohem méně času, než bych si přála a to mne moc mrzí.

 A co Vám naopak udělá radost?

Radost mi dělá nejvíce asi zpětná odezva od lidí. Ať je to právě moje rodina, nebo pouhá pochvala pod výrobkem, upřímná zpráva, milé hodnocení, nebo dokonce fotka, jak šperk zákaznici sluší. To je pro mne asi největší zadostiučinění, z toho mám největší radost!

Chcete našim čtenářům ještě něco říci?

Chtěla bych poděkovat všem, komu se má práce líbí. Bez podpory lidí kolem mne, ať už rodiny, nebo mých zákaznic a zákazníků, bych určitě nemohla dělat to, co mne baví, tedy vyrábět šperky. Moc díky!

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.