Jarní barvy klepou na dveře / Jarní trendy plné barev

Také už se do vaší mysli vkrádá jaro? Možná s tím i myšlenka, co si obléknout, až odhodíme kabáty. Jaké jsou tedy trendy pro teplejší období tedy jaro a léto?

  • 18. 3. 2015 napsal Zdenka Nováčková
  • mažér
  • 2057x
  • 0  (+0 / -0)

Kreativita a individualita

Současná móda upřednostňuje hlavně kreativitu a osobitost. Ano, můžeme se inspirovat různými kolekcemi módních návrhářů, ale konečný outfit, tedy poskládání jednotlivých dílů záleží jen na nás. Kombinují se různé styly, materiály, i neslučitelné barvy, když nalezneme tu tenkou hranici harmonie. Nesplynout s davem o to tady jde. Proto dostává ve velké míře „zelenou“ ruční práce, která je stále více ceněná – malba na oblečení, krajkové vsadky, neobvyklé knoflíky, výšivky, papírové šperky apod. Ostatně inspirovat se můžeme i na stránkách www.simira.cz

Počítačová barevnost

Hlavně se nebát v letních měsících barev a pustit je do svého života. I v kolekcích návrhářů je tmavých barev opravdu poskrovnu. Na jaké barvy se tedy můžeme těšit? Módní budou jemné tóny v kontrastu se sytými odstíny. Hlavně trh zaplaví řada veselých hravých jiskřivých odstínů, které se v přírodě normálně nevyskytují. Každopádně to bude vždy celá stupnice modré, zelené, fialové, růžové. Budou vládnout i všechny zabarvení žluté až k oranžové. Rozhodně si každý najde svůj požadovaný odstín, tak bude paleta barev pestrá.

Vládnout bude ženskost a smyslnost

Opět se bude vrstvit, což postavě velmi pomáhá. Nejste vysoká a chcete schovat boky, dlouhé triko přes zadeček však zkrátí nohy, ale když navrstvíte ještě krátký top, opticky dostanete postavu do souměrnosti, a hýždě zůstávají skryté. Převládat bude ženskost a smyslnost, vytrácet se bude ordinérnost. Klade se důraz na pohodlnost oblečení a kvalitu a funkčnost materiálů. Především sportovní styl v duchu streetwear upřednostňuje nositelnost a snadnou údržbu materiálů. U kalhot převládají střihy skinny, ale i boyfriend sřih – vyznačuje se širšími nohavicemi, někdy i sepranými, vyšisovanými evokující vzhled opotřebovanosti. Novinkou letošního léta budou široké kalhoty zkrácené délky těsně nad kotníky, můžou být i vzorované. Sukně se budou nosit různých délek, každá si vybere, co je k její postavě a možnostem to nejlepší. I střihově budou na jedné straně tuby na druhé áčkové sukně. Opět se toto léto silněji vrací hippie styl, tedy šaty a sukně až na zem batikované, květované nebo etno-vzory. Jako zdobný či transparentní prvek zůstává krajka, prostě krajky zatím nebylo dost. Ve větší míře se budou objevovat kimonové střihy - u šatů, halenek, svetrů i sak, ovšem nebude chybět pásek, který ženskou siluetu vytvaruje do „přesýpacích hodin“. Inspirovat se můžete na přehlídce Ilony Donátové, která se uskuteční poslední dubnovou neděli v sále lázeňské kolonády v Poděbradech od 16.30 (více zde).

Hlavně nesplynout s davem by mělo být vašim mottem pro letošní jaro-léto. Máte-li nafocené zajímavé outfity své nebo svých blízkých pošlete je do redakce. Nejzajímavější outfit získá poukázku na oblečení Ilony Donátové. (DONA)

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.