Netradiční adventní věnce

Mnozí si vyrábíme adventní věnce či adventní svícny sami, někdy vánoční věnce přinesou děti třeba ze školy, výtvarného kroužku nebo populárních adventních dílen. Pokud ale hledáte na tyto svátky něco opravdu výjimečného, tak čtěte dál.

  • 17. 11. 2015 napsal admin radka
  • mažér
  • 17690x
  • 1  (+1 / -0)

Nejprve ale alespoň špetku historie. Věděli jste, že první adventní věnec byl spíše adventním kalendářem? Údajně ho vytvořil pro děti ze své  školy pro chudé protestantský teolog Johann Hinrich Wichern. Děti ho prý denně bombardovaly dotazy, kdy už budou Vánoce, a tak ze starého kola a 19 malých červených  a 4 bílých svící vytvořil předchůdce dnešních svícnů.

Možná vypadal nějak takto:

 

Zdroj: wikipedia.org

Od té doby ale už uplynulo mnoho vody a i když jsou dnešní adventní věnce stále symbolem očekávání příchodu Spasitele a duchovní přípravy na Vánoce (adventus=příchod), tak zejména v moderních interiérech nachází prostor pro neotřelý a neobvyklý design.

Netradiční adventní věnce najdete i na Simiře a my vám dnes přinášíme malou ukázku:

 V Litomyšli v dílně keramika Jiřího Dudychy vznikají tyto unikátní netradiční adventní svícny. Na Simiře najdete tento obchod pod nickem mara.

Keramické adventní svícny jsou populárné zejména proto, že vám vydrží léta. Tyto, zdobené roztaveným sklem,  jsou z dílny zedkeramika.

Netradiční adventní věnce podobmého typu, ale zároveň s možností dolít dovnitř vodu a každoročně podle své fantazie dozdobit nabízí více prodejců. 

Dnes vybíráme výrobek od Markéty Procházkové:

A ještě jeden od keramika, který je s námi od samého počátku. Působí pod nickem "pebike":

U keramiky ještě chvilku zůstaneme. Tenhle adventní svícen je opravdu netradiční kousek. Nápad je to ale skvělý, provedení rozhodně nezaostává,  a tak je z toho neotřelý krásný designový kus, který se může stát středem celé vánoční výzdoby. To, že se obchod autorky jmenuje "inspirace", vás nemůže překvapit. A pokud máte rádi anděly, neváhejte vstoupit

Stále ještě keramika. Světlo nesou jen tři rybky, to, ale neznamená, že neusnesou 4 svíčky. Autorkou je Joha. Její keramika je osobitá s jasně čitelným rukopisem.  V obchodě najdete také hedvábné šály, čímž se nenechte zmást, naopak, využijet toho, protože hedvábí na krk je oblíbeným vánočním dárkem.

 Keramických adventních svícnů najdete na simiře celou řadu, ale já si musím nechat místo na trochu chladnější materiál. Kov. Práci uměleckých kovářů obdivuji pravidelně a ani tentokrát tomu nebude jinak. 

Jako první představíme nádherný kovaný designový adventní svícen z dílny pana Klabana, který na našem webu působí právě pod přezdívkou "umělecký kovář". Že je to nick na pravém místě posuďte sami. 

Kováři jsou obvykle muži a jejich doménou je čistý, jednoduchý, nepřezdobený design. Nejinak se k tomu staví třeba "hoon". Pan kovář z Vysočiny se nebojí ani damašku, to ale uvidíte zejména na jeho špercích

Umělecká díla, která nezaniknou v interiérech, kde nemusíte šetřit s prostorem, vytváří kovář s přezdívkou "ukmacabedy". Snáze si to zapamatujete, když si řeknete Umělecká kovárna Marcela Bednáře.

Tento netradiční kovaný adventní svícen vytvořil kovář Martin, jahož obchod najdete právě zde. 

 To stále ještě není všechno. Úžasný kousek na konec kovářské série netradičních adventních svícnů. Autorem je grygara, svíce se jmenuje Medůza a bude skvělým doplňkem nejen minimalistických interiérů.

 

Od hlíny, přes chladný kov k teplému dřevu. Stále stejné téma - netradiční adventní věnce či svícny. 

Tyto svícny využijete i celoročně, ale poslouží i jako adventní. Jsou vyřezány ze dřeva autorem, který má na Simiře obchod "machacek sochy".

 

Další kousek ze dřeva, tentokrát trochu jinak, najdete v obchůdku, který voní dřevem od podlah ke stropu. Autorku, působící pod nickem "nirtak" byste museli hledat v Lanškrouně, ale takhle virtuálně to budete mít mnohem jednodušší. 

Netradiční pojetí adventních svícnů může spočívat třeba i ve zcela striktním použití přírodních materiálů. Tyhle krasavci se mi opravdu líbí. Krom toho, že vypadají skvěle, tak z nich nebude určitě opadávat jehličí (což je ostatně deviza všech svícnů v dnešním výběru). Jen pro vás je vyrobila "naturaldecor".

Taková je i stříbrná loďka od simone

Další "neopadávající" adventní svícny. Ve všech barvách, na které si vzpomenete. Adventní věnec můžete mít v tradičních i ne zcela tradičních barvách od prodejce "mianka".

Ještě nekončíme, ještě se nám sem musí vejít obchod "jvk profi decor". Najdete v něm i trdiční adventní věnce, ale i ty, které jsou například netradičně uvinuty do čtverce. 

Nestačí vám to? Hledejte sami. Zadejte adventní svícen nebo adventní věnec do vyhledávače simiry nebo klikněte na odkazy v této větě.

Přesto jste se rozhodli tvořit sami? Pak nezapomínejte na to, jak je důležitá volba svíček. Mohou celý výsledný dojem podtrhnout anebo zkazit. I netradiční adventní svíce najdete u nás. (Obrázky můžete pro vstup do daného obchodu rozkliknout).

Díky za pozornost a příjemně strávený čas očekávání "příchodu".  Radka

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.