Neplodnost v interiéru

"Nikde není smítko prachu, jakýkoliv zapomenutý kousek garderoby byste marně hledali. Přemýšlím, jak se nenápadně mrknout pod pohovku na stylových nožkách. Třeba tam bude zakopnutá ponožka."

  • 14. 7. 2016 napsal admin radka
  • mažér
  • 1497x
  • 4  (+4 / -0)

Nikde není smítko prachu, jakýkoliv zapomenutý kousek garderoby byste marně hledali. Přemýšlím, jak se nenápadně mrknout pod pohovku na stylových nožkách. Třeba tam bude zakopnutá ponožka. Není. Jak to sakra dělají? Vždyť mají děti.

Nemám nic proti minimalisticky zařízeným interiérům. Uznávám jednoduchost a čistotu stylu, ale tady by se jeden bál křivě si sednout do křesla, aby nenarušil všechny ty dokonalé linie. V kombinaci s dokonalým pořádkem je to dokonale neplodné prostředí. Jaképak neplodné? Vždyť přeci mají děti. Napadne mě, že si je museli udělat někde venku.

Tak už dost. Co je ti do toho, jak žijí? Nepochybně jsou na svůj domov hrdí, a taky mu evidentně věnují o dost víc času než ty. Aspoň ty okna budeš muset konečně umýt. I když teď v létě…Vždyť to ty mouchy stejně ....

Ale přece, chybí tomu špetka vtipu, špetka hravosti. Asi jim doporučím něco ze Simiry. Dobře míněná nevyžádaná rada, ta vždycky potěší, že jo. A u nás by našli spoustu zajímavých prvků do interiéru, které by přinesly potřebnou hravost, teplo a vtip a moderní design by nijak neutrpěl.

První tip je od Lexxi home design:

A je jím obyčejný věšák. Vlastně neobyčejný věšák.  Kabelky, kabáty a šály můžete pověsit na kaňky, piškvorky, ale i vážky, květy či bubliny. Návštěvě, která si bude u vás odkládat, vykouzlíte úsměv na rtu, ještě dřív než postavíte na kávu. 

 

Pak tu máme obrazy. Obrazy ohřejí interiér skoro stejně tak spolehlivě jako květiny a mají tu výhodu, že se nemusí zalévat. Taky nikdy nepřetečou a neponičí parapety. Takže se do nich prostě vyplatí investovat. Tyto kusy budou ohromovat nejen návštěvy, ale i vás, i když na ně budete koukat každý den.

Z velkého množství umění na Simiře vybíráme dnes dva kousky z dotATELIERu. Najdete je tady, spolu s další tvorbou autorky.  Myslím, že tenhle diptich vtip určitě nepostrádá. 

Pak tu máme tvorbu z dílny Made for baby, i když rozhodně není určena jenom do designových dětských pokojíčků. Tyhle lampy jsou boží a budou vašemu domu slušet v ložnici i obýváku.

 

Industrial styl v bydlení je možná trochu chladný, ale zároveň nepostrádá vtip. A vtip jak známo láme skály. Nebo je to láska? To máte fuk. Mně se tenhle styl líbí, i když leštění se asi nevyhnete. Třeba tenhle stolek z bloku spalovacího motoru najdete v dílně Heavyart

Industrial styl v trochu jiném provedení naleznete i u prodejce Ideaface pipe design. Angličtináře nepřekvapí, že hlavním výrobním materiálem jsou vovovodní trubky. Jako například v případě této inustriální knihovny. 

Váza na suché květy z pedigu a širokého vodního hyacintu vykouzlí teplo domova i v těch nejvíc minimimalisticky zařízených interiérech. Trepa je jednou z nejšikovnějších košíkářek, její výrobky stále obdivuji. A mají je rádi i moje děti, protože naše dóza na dobroty je právě z její dílny. Mrkněte i do "prodaných", Trepa vám je ráda vyrobí na zakázku. 

 

S vtipem můžete své hosty přivítat už u branky. Originání ručně odlévané reliéfní tabulky najdete u Barboryfausove

U stejné autorky můžete obdivovat i úžasné sošky odlévané z bronzu i dekorativní obrázky třeba do dětských pokojíků. 

 A ještě jedna inspirace úplně na konec, k umístění přímo na dům či chalupu. Stylové ručně malované keramické číslo domu z dílny db keramika.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.