Vrhněte se na přesazování

K tomu, aby vaše rostliny dobře rostly a vzkvétaly, je třeba jim věnovat náležitou péči. A přesazování je prostě nutnost.

  • 12. 2. 2017 napsal admin radka
  • mažér
  • 11317x
  • 1  (+1 / -0)

Kdy se mají přesazovat pokojové rostliny? Nejvhodnějším obdobím je jaro (březen), kdy začínají rostliny intenzivně růst. Neměly by se přesazovat v době klidu a v době květu.

Jak poznáme, že potřebuje rostlina přesadit je celkem jednoduché. Pokud  stagnuje v růstu, kvete méně, než jste byli zvyklí, pokud je otvor ve dně květináče prorostlý kořeny, pokud kořeny zapáchají, pokud se na keramickém květináči tvoří bílé povlaky nebo pokud substrát zarůstá mechem, to vše jsou jasné signály, kdy květina volá: "Přesaď mě!"

Teď už víme kdy a zbývá si říct do čeho. No a to je také jednoduché! Do něčeho hezkého. Sebekrásnější rostlina nebude v odrbaném plastovém květináči dělat velkou parádu. 

Nádherné keramické květináče pro vnitřní, ale i venkovní použití najdete v obchodě bludicka. Květníky nejrůznějších tvarů jsou uvnitř glazované a můžete je použít i jako obal na květináč. 

Rostliny se nesnažíme přesadit do co největšího květináče, bohatě postačí takový, který je o 2 - 3 cm větší v průměru než ten předchozí. Zbytečně velké květináče zaměstnávají rostlinu nadměrnou tvorbou kořenů na úkor listů a květů. 

Keramické truhlíky najdete u bohunky. Můžete je využít k uložení květináčků s bylinkami, které si přinesete z obchodu nebo jako obal na jakékoliv květiny. Vydrží vám krásné i venku na terase. 

Ozdobné obaly na květináče najdete také v obchodě ylla. Jsou vyrobené z pálené hlíny a malované a patinované akrylovými barvami. 

Možná patříte mezi obdivovatele keramiky Martina Sršně, který u nás prodává pod přezdívkou hornet. Pak je důvod doplnit si svoji sbírku i o nádherné květináče právě z jeho dílny. 

Jestli se chystáte na jaře zkrášlit své bakóny, terasy a verandy, pak budou tou správnou volbou závěsné květináče z dílny zedkeramika. Jsou vyrobeny ze šamotové hlíny a uvnitř glazované. Květináč je zavěšený pomocí velmi pevného provazu z přírodního vlákna a odolává všem povětrnostním vlivům i během zimy. Stačí si vybrat tu správnou velikost pro vás. Podle autora se v nich květinám skvěle daří a my mu to rádi věříme. 

Stejná dílna, ale trochu jiné zboží. Víceúčelové. Jde o originální keramický obal na květinu ve tvaru kočky. Vyroben je ze šamotové hlíny s glazurou uvnitř. Hodí se do bytu, ale i na zahradu či terasu a to za každého počasí. Použít jej můžete i jako misku, nádobu na cokoli.

Tyto truhlíky a květináče jsou z hlíny ručně modelované a opět je můžete použít uvnitř i venku. Okraje některých květníků jsou osázené barevnými sklíčky. Tento osobitý styl najdete v obchodě ainov

Keramika je sice věčná, ale není to jediný materiál, ze kterého můžete mít svůj truhlík nebo květináč. Květníky od endyro kombinují hlínu a pedig a z této kombinace vznikají velice zajímavé výrobky. Za předpokladu, že vaše květina přesadit zrovna nepotřebuje, ale hodil by se jí vzhlednější obal, můžete to vyřešit třeba pleteným obalem.

Dekorativní obaly na květináče ve tvaru hrníčku s ouškem. Jak jednoduché, stačí vložit kytičku a určitě zútulní každé zákoutí v bytě. Vše je zhotoveno pletením z papírového pedigu, který je stejně pevný jako proutí, dále je mořený a lakovaný zdravotně nezávadným lakem. Tyto výrobky pro vás upletla dannielle

Je vaším oblíbeným materiálem dřevo? I vy si můžete vybrat. U vank najdete dřevěné truhlíky na květiny, do kterých můžete vložit květináč a efekt je zaručen. 

Na úplný závěr něco poněkud většího. Tyto dřevěné truhlíky najdou využití pravděpodobně hlavně venku, na terasách a v zahradách. Ve velkých bytech si je ale umím představit i doma. Masivní dřevěné květináče hledejte u czempkova

Tak co? Jdeme do toho?

Uložit

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.