Třešnička na dortu každé kuchyně

Může ti v kuchyni chybět chňapka? Může! Může ti v kuchyni chybět mísa? Může! Co utěrka? Může. Ale nemusí!

  • 24. 4. 2017 napsal admin radka
  • mažér
  • 2896x
  • 0  (+0 / -0)

Kuchyně bývá královstvím celé domácnosti. Vaří se tu, peče se tu a především společně stoluje. Samozřejmě za předpokladu, že nemáte samostatnou jídelnu. Je to místo provoněné a milé. V našem domě také obvykle nejuklizenější. Je to místo, kam pozvete na kafe kamarádku, které nevadí, že u společného povídání občas zamícháte hrnec nebo nakrájíte zeleninu. U nás je to i místo, kde děti často (pokud je zrovna nemastí na zemi) dělají úkoly, protože jsou nám tak na blízku, i když máme každý svou práci. Je to místo, kde se potkává rodina a kde se žije.

Tenhle kout domácnosti mívají ženy (a někdy i muži) vymazlený k obrazu svému, ať už jde o styl kuchyně rustikální nebo čistě moderní. Dnes jsme pro vás přichystali pár vychytávek a doplňků, které se možná budou hodit právě k vašemu stylu. Nejsou nezbytné, ale v detailu je síla a právě tyto kousky mohou být pověstnou třešničkou na dortu právě pro vaši kuchyni.

Žádné popálené ruce od rozpálených plechů, pekáčů a hrnců. Kuchyňské chňapky mohou být nejen praktické, ale také krásné. Chňapky na hrnce od marco polo jsou extra silné a opatřené alutexovou vrstvou. Taková kuchyňská chňapka prakticky poslouží a ještě udělá parádu. Zavěsit ji můžete na poutko nebo magnetem, který je dovnitř všitý.

 

Bez koření to v kuchyni nejde a pytlíky s ustřiženým rohem, ze kterých se sype třeba majoránka, opravdu moc parády neudělají. Keramické kořenky si můžete vystavit na poličku, budete je mít vždy po ruce a v kuchyni jim to bude slušet. Můžete koupit celou soupravu kořenek nebo se s výrobcem ajda domluvit i na sadě vlastní podle toho, jaké kořenky skutečně potřebujete. 

Pokud nemůžete zrovna investovat do nových kořenek, můžete vyladit ty staré vkusnými nálepkami na kořenky. Sada 30 samolepících etiket na kořenky vás vyjde jen na 150 Kč. 

U stejného prodejce souja najdete i další praktické samolepky na zavařeniny, houby, šípky nebo třeba med. 

I obyčejné prkénko může být krásné. Dřevěná kuchyňská prkénka nirtak zdobí vypalováním. Sýr můžete nakrájet na myšce a zeleninu třeba na sněženkách. Ve stejném obchodě najdete také vypalované vařečky, obracečky a další kuchyňské potřeby. 

Když už jsme u těch vařeček, víte co je to vařečkovník? Vařečkovník je  nádoba, obvykle keramická, na nejůznější kuchyňské náčiní.  Všechno budete mít pěkně po ruce, nebudete muset otevírat šuplík a hledat s rukama od těsta tu správnou obracečku, zatímco vám bude prskat řízek na plotně.  Na www.simira.cz jich najdete dost od různých výrobců. Milovníky koček jistě potěší vařečkovníky od zedkeramika

Krásný stojan na vařečky nabízí i pebike:

Další nezbytnou součástí kuchyně jsou utěrky. Zkontrolujte jestli ty vaše už nejsou trochu zašedlé a zaprané, protože i utěrky do kuchyně u nás najdete. Za pouhých 49 Kč můžete mít utěrky 50 x 65 cm opatřené ručním sítotiskem od db.design:

I úplné drobnosti dokážou doladit přátelskou atmosféru kuchyně. Látkové pytlíky na pečivo, ořechy nebo sušené ovoce. Úplně obyčejné nebo různě zdobené vám přináší emart

Chleba nemusíte uložit jenom do pytlíku. Můžete si pořídit i krásný chlebník. Pod pokličkou mu bude dobře a neokorá. Tyhle krásné najdete u baryka. Další hledejte pod výrazy chlebník, chlebovka nebo poklop na chleba. 

Podnosy a tácy. Nezbytná součást vaší domácnosti. Nebudete přece běhat s každým hrnkem zvlášť. Krásné a dobře přenosné podnosy a tácy najdete v obchodě vyrobky z prouti

Co na závěr? Na závěr už zbývá jenom krásně prostřít. Prostírání má tu výhodu, že dokáže změnit vzezření kuchyně podle vaší momentální nálady, ročního období nebo nejrůznějších svátečních příležitostí. 

Prostírání na www.simira.cz najdete celou řadu. Přidávám pár tipů, které mi nejvíc padly do oka. Klik na obrázek vás zavede do obchodu konkrétního prodejce, kde najdete další barvy a vzory podobného provedení.

Prodejce berusky:

Prodejce patchwork.mirka:

Prodejce u rozlityho kafe:

Prodejce mikysek:

Prodejce veska:

 To nejde, byla bych tu do večera, než bych vybrala všechna prostírání, která se mi líbí. Na další se mrkněte sami, tady.

Ať to ve vaší kuchyni žije!

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.