HASLA - kouzlení s drátem

"..Později jsem propadla železnému drátu. Práce s ním je oproti mědi náročná a bolavá, přesto je jeho kouzlo pro mne nepopsatelné."

  • 21. 1. 2013 napsal Admin Simona
  • medailonky
  • 3029x
  • 6  (+6 / -0)

Prozradíte nám, proč jste zvolila přezdívku hasla a koho za ní můžeme vidět?

Vystupuji pod nickem hasla (také ha.sla), což je zkratka mých dvou jmen - tedy Hanka Sladká. Za haslou můžete vidět obyčejnou holku, která se raduje z maličkostí, miluje svou rodinu, přátele, tiše sleduje dění kolem sebe. Vyhledává společnost i samotu, a velmi ráda se uzavírá do svého světa plného drátů, blýskavých korálků nebo keramických doplňků.

Vybrala jste si techniku drátování. Jak moc je tato technika fyzicky náročná?

Drátování byla pro mne láska na první pohled, začínala jsem s měděnými drátky, které jsou poddajné a práce s nimi je jednodušší. Železný drát se mi dostal do ruky mnohem později a přiznám se, že jsem se na něj dívala nedůvěřivě. Po lesklém měkkém materiálu jsem měla v ruce trvdý, špinavý kus drátu..nicméně stačilo se trochu seznámit, naučit se ho ošetřit, očistit, ohýbat a stali jsme se nerozlučnými parťáky :) Práce s ním je náročnější, často bolí ruce, které jsou poškrábané a pokud drátujete denně, tak mají také poněkud načernalý nádech :-), ale výsledek, myslím, stojí za to.

Vaše výrobky na mě působí velmi pozitivně, ačkoliv železný drát, který používáte, působí v nezpracovaném stavu velmi tvrdě. Jak to děláte?

Myslím, že každý výrobek vyzařuje něco ze svého tvořitele. Pro mě je drátování především relax, uvolnění, je to taková moje osobní životní terapie. Ať je mi smutno, nebo mám radost, vše ventiluji do drátů, pročistím si myšlenky a končím nabitá energií a s čistou hlavou. Drátuji s radostí, s nadšením, tak snad možná proto? Kdo ví ;-)

Co byste ještě chtěla vyrábět, máte nějaký sen?

Kromě drátování jsem vyzkoušela i jiné techniky, malování na sklo, mozaiky, patinování, korálkování pásků..., ale nic mě neuchvátilo natolik, abych u toho dlouhodobě zůstala. A sen? Nemám konkrétní představu v jiné tvorbě, ale každý den přináší něco nového, možná se zítra pro něco nadchnu a pak dám vědět :)

Co Vám spolehlivě zvedne náladu?

Pokud mluvíme o drátování, samozřejmě mám radost, když se mé výrobky líbí, když lidi pozitivně reagují, často dostanu tak milou zprávu, že se nejde neusmívat. V běžném životě je to např. když mám volnou chvíli jen sama pro sebe, nebo je to pěkný film, návštěva divadla, setkávání s přáteli, i kdyby jen virtuální.

Co opravdu nemusíte?
Co nemusím? Obecně - lidskou hloupost, aroganci, nespravedlnost, přetvářku, jinak také držťkovou polévku a se školní kuchyňskou vzpomínkou i rýžový nákyp:))

Pokud byste měla vybrat a doporučit jediný výrobek na Simiře , který by to byl a proč?

Jsem hrdá na lucerny, adventní svícny, dárkové košíčky i na vše ostatní, ale jelikož jsem na Simiře krátce a mám vybrat ze své současné aktuální nabídky, pak jsou to vážkové zápichy. S těmi jsem začínala, mám ráda jejich třpyt a lesk, když jsou v květináči u prosluněného okna. Bylo by to už pěkné hejno, které se ode mne rozletělo pryč, doufám, že dělají radost. https://www.simira.cz/produkt/33436-dratovany-zapich-cira-vazka

Děkuji za rozhovor. Simona
I já děkuji za rozhovor, a také za příležitost na Simiře být. Přeji Vám, ať se ve všem moc daří. Hanka :)

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.