Dílnička kocoura Mourka – pohádková keramická dílna

Dílnička kocoura Mourka – za ní stojí matka s dcerou, kterým učarovalo tvoření z keramické hlíny. Ve svém profilu prozrazují: „Mamka Majka je hlavní šéf, tiskový mluvčí, fotograf a organizátor, dcera Miška je aktivní studentka, pracant přes počítač a experimentátor“. Nedalo nám, abychom jim položili několik otázek. ...

  • 7. 2. 2013 napsal Admin Radka
  • medailonky
  • 1037x
  • 3  (+3 / -0)

Jak dlouho se věnujete keramické tvorbě?

Keramickou hlínu jsme obě poznaly zhruba před deseti lety ve školním kroužku. Postupem času jsme cítily, že chceme obě víc. Zakoupily jsme pec a začala éra pokusů a omylů...Vážnost situace jsme pocítily s prvním prodejem našeho výrobku . K tomu se přidala i zodpovědnost a neustálá snaha se zdokonalovat!

Co Vás na ni nejvíc baví?

Myslím, že nás pořád baví objevovat nové věci. Práce s hlínou není stejná. Hlína občas poslouchá, občas ne. Občas nám pod rukama vyroste něco krásného, jako by si hlína sama řekla. Také při tvorbě odpočíváme a čistíme si hlavu. Naplňuje nás to energií a zároveň vyčerpává. Je to naše "kamarádka", po které je nám neustále smutno.

Nehádáte se někdy?

Pořád 

Co vyrábíte úplně nejraději? Váš obchod je plný pohádkových postav, draci, víly, chaloupky… děláte někdy z hlíny i věci ryze praktické?

To je těžká otázka. Je trpaslík praktický? Myslíme, že je. V každé zahradě má důležitou úlohu! Ne, teď vážně. V tvorbě unikáme do svých snů, snažíme se zhmotnit pozitivní věci, přinášející radost. Vyrábíme převážně dekorativní předměty. Užitkové keramice se vyhýbáme, stále se nám nedaří zkrotit kruh na točení. Navíc hygienické předpisy u nás vyžadují hodně drahé testy, tak jsme od začátku tuto cestu zamítly.

Pokud byste měly vybrat a doporučit jediný výrobek na Simiře, který by to byl a proč?

To po nás opravdu nechtějte! Je tady pár duší, u kterých by mě bolelo, kdybych měla dát šanci jedné před druhou...Myslím, že v dnešní možnosti si vše koupit zákazník neztratil svůj vkus a pozná kvalitní rukodělnou práci. Tak spíš dám pár tipů: nady, aquamarina, gabriela, lydie, roonka, krajinel, red made,vendulka, cingrlata, a plno dalších....

Co Vám spolehlivě zkazí náladu?

Určitě pochmurné tmavé počasí, to je katastrofa!

A co Vás naopak potěší?

Slunečno 24 stupňů a mírný vánek.....(:-))

Chcete našim čtenářům ještě něco vzkázat?

Rádi bychom čtenářům vzkázaly, že nás tvorba baví hlavně kvůli odezvě ze stran náhodných návštěvníků i nakupujících. Věříme, že radost z práce se přenáší do jiných domovů. To je pro nás velká motivace! Jsme tady s vámi rády!

Děkujeme za rozhovor!

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.