jana83 - svět tvůrčích nápadů

"Jsme parta šikovných ruk, která věnuje všechen svůj čas...."

  • 4. 5. 2013 napsal admin Simona
  • medailonky
  • 863x
  • 2  (+2 / -0)

1)  Dobrý den, na svém profilu říkáte, že „jsme parta šikovných ruk, která věnuje všechen svůj čas tvorbě jedinečných kousků různých doplňků, oděvů a šperků.“ Je někdo z Vás vůdčí osobnost, která celou tvorbu někam směřuje? 

“Partu šikovných ruk” tvoří celkem dva. já a můj přítel Usmívající se ale i 4 ruce  jsou máloUsmívající se. Nápady se jenom tak hrnou a tehdy pociťuji že těch ruk by bylo potřeba víc. Naše tvorba zahrnuje především výrobu kabelek a potisk triček. Kabelky jsou čistě má záležitost, i když sem tam přítel dá nápad,  jak oživit danu věc. No a on se věnuje návrhům na trička, do toho mu nezasahuji vůbec. Já se pak snažím věci prodat. Navzájem se však podporujeme a to nám pomáhá směrovat ku předu Usmívající se.

2)  Moc se mi líbí kabelky s motivem kočky. Jsou pozitivní, hodně barevné, ale nádherně sladěné. Kdo je u Vás kouzelník s barvami a kde se inspiruje?

Jak jsem říkala, kabelky jsou čistě má záležitost. Nikdy nemám přesně stanovené,  jak daný výrobek bude vypadat (mám jenom nějakou nejasnou představu),  to přichází až při tvorbě, takže někdy se stane,  že má nejasná představa nakonec vypadá úplně jinak...a to se mi líbíUsmívající se. Ráda si hraji s materiály a kombinuji je. A hravé barvy vypadají nádherně. Je to zábava a mám to ráda. 

3) Jak jste se k tvorbě dostali?

K tvorbě mě přivedl přítel (on je taký velký kreativec, který přemýšlí neustále). Já sem sice vystudovala oděvní školu,  ale mě ani by nenapadlo,  že se k tomu někdy vrátím. Mé cesty byly nasměrované jinam Usmívající se.  Začalo to tím,  že mi jednou koupil kleště a pár korálků, ať se prý nenudím Usmívající se. Ale to mě až tak nebralo a tak od korálků jsem se postupně dostala až ke kabelkám. Nejprve mě zaujali kabelky tvořené metodou Candy (skládané z papíru). Jenom byl problém,  že jsem nic jiného nedělala jenom skládala papírky...když si na to vzpomenu... Jak pracné a kolik času jsem tomu věnovala, až se mi z toho motala hlava...to nevedlo nikam. Chtěla jsem do toho zapojit ještě někoho,  ale lidé nejsou ještě zvyklí na netradiční materiály ( aspoň já mam z toho taký pocit)!  Pak jsem začala kombinovat různé barvy koženek s bavlnou a při tom jsem i zůstala...prozatímUsmívající se.

4) Co tvoříte nejraději?

Kabelky, jako asi každá ženská “miluji kabelky” ,  je to nevyhnutelná součást žen!  I když se musím přiznat,  že raději je navrhuji a vymýšlím jak to celé bude vypadat...to šití mě až tak nebere Usmívající se. A ještě miluji,  když děláme potisky na trička, asi proto,  že to s přítelem musíme dělat společně...já návrhy na trička zaměřuji a on to tiskne (asi mi důvěřuje, že to bude rovně) Usmívající se.

5) Co můžete a co doopravdy nemusíte?

 Líbí se mi nákup látek, vybírat z nezpočetného množství a pak je kombinovat. A co doopravdy nemusím je, když se mi nedaří v šití...myslím když mám nějakou představu a pak se to nedá zrealizovat...to jsem pak hodně zláUsmívající se.

6) Kdybyste měli vybrat jeden výrobek ze Simiry, který by to byl a proč?

 Jeden? Jenom jeden?  To se nedá...tolik nádherných kousků,  které se tady nachází...takže na to odpověď nemámUsmívající se.

Děkuji za milý rozhovor a tvorbu Jany si můžete prohlédnout zde.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.