Tvoříme, tedy jsme.

Jak to vypadá, když tvoří někdo, kdo svůj život považuje za splněný sen? Dnešní rozhovor nahlíží do zákulisí tvorby, která se skrývá pod značkou Indiva - a je to milé čtení.

 • 21. 6. 2013 napsal admin Radka
 • medailonky
 • 1022x
 • 2  (+2 / -0)
 • Co znamená INDIVA? Je to nějaká zkratka?

Indiva je taková slovní hříčka. Naše původní značka byla Diva design. Pod tímto názvem jsme sdružovali nejrůznější české autory a prodávali jejich výrobky jak v kamenné prodejně, tak na akcích pro mladé české designery a to po dobu několika let. Za tuhle krásnou zkušenost a setkání se spoustou zajímavých a kreativních lidí jsme obrovsky vděční. Ovšem během té doby, kdy jsme byli zahlceni jen neustálým managementem okolo propagace a prodeje se nám samým zastesklo po vlastní tvorbě a svobodě. Indiva je vlastně inovace, individualita. Prostor pro nás, pro tvorbu, pro život..

Kdo všechno se za značkou skrývá? Kdo vyrábí šperky, kdo navrhuje a kdo šije?

 Protože kontakt s koncovým spotřebitelem je pro nás nejdůležitější, vedeme především kamennou prodejnu. Zaplnit ji různorodým sortimentem není rozhodně úkolem pro jednoho. Za značkou se skrývá hned několik šikovných rukou. Jelikož ale nemáme k dispozici neomezený rozpočet, všechny stroje a také holt všechno neumíme, máme subdodavatele na jednotlivé komponenty. Kupříkladu výřezy plastů laserem nebo lité šperky z recyklované mosazi. Tyto věci vznikají na základě našich nápadů a grafických podkladů. Následně je kompletujeme. Takže se to obecně dá považovat za naši tvorbu? Usmívající se

Co se týká šití, jde zase o nápady jedince a realizaci týmu. Po zkušenostech a poptávce máme na jednotlivé kolekce malou šicí dílnu vybavenou speciálními stroji (kupříkladu na ploché švy), ale také máme vysoce univerzální švadlenku na úpravy na míru. Ty v mnoha případech provádíme bezplatně. 

Obecně se dá ale říct, že celý projekt je dílem jednoho zamilovaného páru, který se nerad fotí a ukazuje Usmívající se

 •  Jak dlouho je INDIVA na trhu?

 Indiva jako taková je ve své podstatě novorozenec. Ale díky zkušenostem z uplynulých let se dá tvrdit, že poměrně vyspělýJ.

 •  Zapojili jste se do projektu organizace na ochranu zvířat a připojili jste se k programu „Obchod bez kožešin“. Můžete rozvést Váš postoj k chovu zvířat pro módní průmysl?

 Zejména v oblasti chovu kožešinových zvířat jsme silně proti. Máme za to, že pokud máte hlad a jste lovec, můžete zabít zvíře, sníst jeho maso, zužitkovat jeho srst a kosti. Ale pokud vezmete lišku nebo norka, zavřete je do malé klece a jednou za den jim dáte něco k jídlu, tak je způsob Vašeho vydělávaní peněz nechutný. Stačí se podívat do těch vyhaslých očí zvířat v klecích. To vydá za tisíc slov. V ochraně zvířat se obecně angažujeme. Často jsou u nás i k podpisu petiční archy.

Mimo jiné jsme také příznivci konečného využívání surovin a recyklace. Proto máme kupříkladu také šperky z kostí, recyklovaného skla, recyklované hedvábí nebo eko kůži (využívá odřezky zpracovávaných kůží, které dohromady pojí polymerní směsi).

 •  Nosíte i vy módu značky Indiva? Máte nějaký oblíbený kousek?

Téměř vše nejdříve testujeme na sobě a na našich blízcích. Já kupříkladu nejvíc miluju naše folkové oboustranné pásky a kombinuji je s pruhovanými šaty, které bych nosila nejraději každý den. Děláme to, co se nám líbí… to je základ. Usmívající se

 •  Co vy a volný čas? Co máte ráda, co Vám dobíjí baterky?

 Popravdě, moc ho nezbývá. Ale pokud je, tak miluji malá kina jako je Lucerna, Evald nebo Světozor. Naposledy jsem byla úplně nahodile na „Pátrání po Sugarmanovi“ a muzika i příběh mě nadchl. Také jsme velký požitkář v jídle, takže se ráda někde s přáteli nebo rodinou posadím na něco dobrého. Oběma nám také voní dálky, ale letos v létě toužíme po pobytu na chalupě u lesa na Moravě…

Vesměs ale žiju prací a svůj život miluju. Je to jako splněný sen.

 •  Co Vás dokáže vyvést z míry?

 Lidská bezohlednost a hloupost. Ale snažím se věřit, že každý dělá v danou chvíli to nejlepší, co umí.

 •  Kdybyste měla doporučit jediný výrobek ze Simiry, který by to byl?

Kterýkoliv, po kterém Vám srdéčko zatouží. Všechny jsou vyráběny s láskou a mají dobrou karmu. A navíc tím podpoříte českou ekonomiku. To je dnes taky třeba.

Děkujeme za rozhovor.

Přidej se
k Simiře na

 • Google plus
 • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.