ALIBABA AB - kouzlo bezpečných úkrytů

Pod značkou Ali Baba AB působí na Simiře paní Alena. V nabídce Alibaby najdete spoustu úžasných designových doplňků do dětských pokojíčků. Vévodí jim však nádherná teepee z designových látek vlastních návrhů, nezřídka doplněná aplikacemi k hraní i dekoraci, polštářky a patchworkovými podlážkami. Paní Alenu jsme zastihli po návratu z cest, a tak je příběh doplněn i krásnými fotkami.

  • 7. 3. 2016 napsal admin radka a alibaba ab
  • medailonky
  • 4681x
  • 1  (+1 / -0)

První otázka se nabízí. Ali Baba je často líčen jako vůdce „čtyřiceti loupežníků,“ ačkoliv v půvdním příběhu je to „čestný muž,“ kterému štěstí umožní získat bohatství z lupů zločinců. Proč jste si jméno Alibaba pro svoji značku vybrala vy?

Odpověď je jednoduchá – přátelé mi říkají Ali a věkem jsem již „bába“ . Moji malí loupežníci (vnoučata) jsou zatím stále „na houbách“, tak  dělám alespoň radost těm ostatním. Kromě toho jsou písmena AB počátečními písmeny mého jména.

(Poznámka redakce: Podle fotky nám na věk "bába" nepřijde a Vám?)

Váš sortiment je určen převážně dětem? Mnozí naši tvůrci, dříve než se profesionalizovali, začínali s tvorbou pro vlastní děti a rodinu. Je to i Váš případ?

Nejen šití ale i ostatní výtvarné práce byly od dětství mým koníčkem. V předrevolučních dobách, kdy nabídka oblečení v obchodech byla značně omezená,  jsem šila oblečení pro celou rodinu.  Tím jak se nabídka konfekce  stále zlepšovala, vytahovala jsem šicí stroj stále méně,  takže posledních 15 let  ležel nepovšimnut ve skříni. 

Tvorbě pro děti se věnuji teprve posledních 5 měsíců. Impulzem byl  odchod do důchodu. Konečně můžu realizovat tu spousta nápadů, na které během  náročného povolání nebyl čas !

Můžete nám popsat, jak výroba teepee probíhá? 

Tvorbu teepee bych přirovnala k vyprávění příběhu, chcete-li pohádky pro nejmenší, jejíž děj se teprve během vyprávění rodí ve vaší hlavě a sami ještě nevíte, kudy se bude ubírat….

Mou prvotní inspirací je vždy látka, která mi svou barvou, strukturou popř. vzorem  evokuje  příběh, který se najednou sám začne vynořovat  a v průběhu práce mě napadají  další a další detaily, doplňky apod.

Někdy se však s tématem „peru“ dlouho – chybí mi „začátek příběhu“,  chybí látka s vhodným vzorem nebo barvou  apod.  V jednom případě jsem si  nakonec látku potiskla sama. Nijak jsem to nepovažovala za ztrátu času, naopak, „prvotisk“ z mé dílny mi přinesl spoustu zábavy a potěšení. 

To hledání, vymýšlení, přemýšlení, hraní, zkoušení je na celé práci to nejúžasnější,  ať  trvá jakkoliv dlouho. Dokud nejsem s nápadem spokojená, nepustím jej z hlavy a nelituji času, který tím strávím :) I z tohoto důvodu nešiji více než 2 kusy od každého vzoru, protože s každým dalším stejným kusem se práce stává  rutinou, které se chci vyhnout.

Je vaše práce vaším koníčkem nebo zdrojem obživy?

 Tvorba pro děti (nejen teepee, ale i sedací vaky, polštářky, girlandy atd.) je mým  současným koníčkem, který s sebou přináší pochopitelně i příjemnou finanční odměnu, na jejíž výši nejsem naštěstí nijak existenčně závislá a sama si můžu určovat kolik a jaké výrobky budu vytvářet.

Máte velmi profi fotky, fotíte si výrobky sama nebo na to někoho máte?

Svoje výrobky si fotím sama doma v obýváku a protože teepee je poměrně prostorově náročná záležitost rovná se focení malé domácí pohromě :) Pro získání dostatečného prostoru musím nejprve přesunout dvě sedačky, stolek, knihovnu a koberec, takže je zbytek místnosti kompletně zatarasen. Kvůli správnému záběru neváhám vylézt na stůl nebo se naopak plazit po podlaze :) Při focení teepee ale i při cestách po světě se zaměřuji na zajímavé detaily a zejména na barvy a jejich kombinace, které svět okolo nás sám vytváří - stačí se jen dívat a nechat se jimi inspirovat :)

Existuje něco, co vás dokáže spolehlivě naštvat?

Nemám ráda aroganci.

Co vám naopak vždycky přivodí dobrou náladu, jak relaxujete a odpočíváte, pokud zrovna netvoříte?

Mám ráda posezení s rodinou, přáteli a sousedy u kachlových kamen na šumavské chalupě, letní projížďky autem křivoklátskými lesy i úzkými silničkami v Alpách, jízdu na kole podél Dunaje nebo Berounky, sjezdovky  v Dolomitech, cestování bez průvodce jen s batohem na zádech po všech kontinentech a spoustu spoustu dalších věcí….

(Válecí vak, na kterém můžete hrát piškvorky, křížky a kolečka naleznete v medvídkově kapsičce).

Kdybyste měla kouzelnou hůlku, co byste si přála?

Před týdnem jsem se vrátila z Asie a vidíte-li dětskou práci na vlastní oči, dost silně to s  vámi zamává. Tak v tomto případě mávám kouzelnou hůlkou  do umdlení ………:)

Je něco co byste chtěla našim čtenářům ještě vzkázat? 

Zachovejte si optimismus a radujte se ze života :)

 

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.