Myslíte si, že je na co si stěžovat?

Občas si postěžuje každý. Práce se nedaří, je vedro, je zima, děti nejsou podle našich představ. Normální život, viďte. Jsou ovšem jedinci, kteří by mohli bručet oprávněně a pořád. Ale nedělají to. Jsou to bojovníci, od kterých se můžeme lecčemu přiučit. Dnes vám jednu takovou silnou osobu představím.

  • 1. 6. 2018 napsal admin zdenka
  • medailonky
  • 1713x
  • 3  (+3 / -0)

Jmenuje se Alena a u nás se představuje jako ayaya.

V jejím obchodě najdete knížky a návody na háčkované hračky. Jsou zařazené v kategorii Pomáháme dárkem. Již toto napovídá, že Alena nemá zrovna jednoduchý život. 

Aleny tvorba má více tváří. Jednou z nich jsou knihy pro děti, o kterých sama říká: 

Pokud hledáte vtipné a veselé verše, jsou mé knihy určené právě vám. Děti v nich zažijí spoustu úsměvných příhod. Verše jsou určeny především pro předškolní a mladší školní děti, hodí se k recitačním soutěžím, či na různé besídky s dětmi. V knize je má počítačová grafika, každý obrázek je originál a tvořený s láskou tak, aby děti co nejvíce zaujal. Můžete je také zakoupit v Alenině obchodě ayaya u nás na Simiře.

Alena o své práci, tvorbě a životě říká:

Vytvořit něco vlastníma rukama je pro každého člověka velkou výzvou. Ať už se jedná o napsání knihy, namalování obrazu, či o háčkovanou věc pro potěšení. Z vlastního výrobku má člověk radost, vidí, jak mu práce roste pod rukama. Moje výrobky jsou vyráběné s láskou k ruční práci, jelikož mě vyvářet bavilo již od dětství. Bohužel osud ke mně nebyl dobře nakloněn a dal mi do vínku vrozenou vadu na pravé ruce. Každé sevření nějaké věci do dlaně je pro mne velký problém, jelikož mám omezenou hybnost, jsem invalidní a nemoc se nedá léčit. Přesto se z mé tváře úsměv nevytratil. O to víc se snažím, aby v mých výrobcích bylo vryto kus mého srdce, aby se v nich odrážel můj smích a vám tak mohli udělat radost. Mou nabídku tedy můžete najít s sekci "Pomáháme dárkem", jelikož mé uplatnění na trhu práce je s omezením. Dokud mi to ale zdravotí stav umožní, budu pro vás háčkovat medvídky, psát verše i pohádky pro vaše děti. Vždyť nejkrásnější odměnou za odvedenou práci, jakkoliv byla těžká či složitá, je úsměv a štěstí ve tváři obdarovaného...Vaše A.

Další tváří Aleniných zálib jsou háčkované hračky. Protože pro je pro ni samotnou je háčkování již problém, nabízí skvělé návody, jak se do práce může pustit každý.

Získáte přesný postup, rozpis i barevné fotografie v PDF. Je vidět, že Alena si s grafikou výborně rozumí,

Nebudete tomu věřit, ale to pořád ještě není všechno.

Zeptala jsem se paní Aleny co vlastně nyní Alena dělá a jak se jí daří. Odpověděla se svým nezdolným optimizmem:

,,Momentálně jsme byly na pár trzích s háčkovanými zvířátky, naučila jsem se háček držet jako propisku, aby mě netlačil do dlaně, takže v rámci možností něco malinko uháčkuji, ale spíše jezdím s kamarádkou a sestrou. Také jsem byla pozvána na sraz spisovatelů tady ve Vodňanech, což bylo moc krásné, jelikož jsem se poznala se spisovateli jmen jako je např Michal Viewegh apod...také jsem začala psát dětskou rubriku do Loučovického zpravodaje, kde to i graficky připravuji a dělám ilustrace. Také mi vycházejí pohádky a veršovánky v časopise Dráček :-)"

Hodně zajímavého o činnosti a tvorby paní Aleny najdete na jejím Facebooku https://www.facebook.com/alena.gondekova.7

Ukázka grafiky k nové knížce, kterou jistě najdete později i u nás na Simiře.

A ještě to není všechno. Aleninou další zálibou je sbírání historických vánočních ozdob a výroba i jejich replik. Celou reportáž Toulavé kamery si prohlédněte ZDE

Medvídci v plné parádě. Co takhle se pustit do háčkování! Budou se vám jistě hodit.

Všechny výrobky paní Aleny jsou vystavené v naší kategorii Pomáháme dárkem. To znamená, že Simira si od Aleny bere jen symbolickou provizi 1%. Více o kategorii se dozvíte zde a všechny výrobky z této kategorie jsou tady.

Děkuji Aleně za její upřímnost a motivační přístup k životu. Je mým příkladem a jsem ráda, že můžeme malou měrou přispět k šíření její krásné práce mezi vás.

Děkuji paní Aleně a tlapku na to. 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.