Miniart - Rozumí si s růzmými druhy materiálů!

Tentokrát přinášíme rozhovor s Miniart. Pod přezdívkou Miniart se skrývá Jana Rosáková. Patří k našim nejúspěšnějším prodejcům.

  • 7. 10. 2012 napsal admin
  • medailonky
  • 649x
  • 2  (+2 / -0)

Jak k Vám tvoření přišlo ?

Podnikat jsem začala zhruba před 24 lety.  V té době jsem byla na mateřské a můj muž byl velice šikovný, občas mi vyrobil nějaký šperk, v té době ještě třeba i velmi jednoduchý, ale pěkný.Začalo to třeba úplně obyčejnýma tzv.uchovkama/naušnice na bok ouška/,v té době byly hodně neznámé a později i oblíbené a hodně se prodávaly. Posupně jsme se propracovali až na větší šperky, Začínali jsme s mosazí, později přešli na měď, dřevo, ale i stříbro. Po mateřské dovolené jsem se již nevrátila do kanceláře, ale začali jsme podnikat spolu.

Můj muž mě začal zaučovat a postupně jsme se propracovali až k tomu, že jsme se rozdělili a začali podnikat každý zvlášť.

Ze začátku jsme prodávali na stánku, kde jsme měli svoje zákazníky a až před 4 lety jsme začali zboží prodávat přes internet.

Kolik času Vám zabere Vaše tvorba?

Abych řekla pravdu, tak hodně. Prakticky se dělá celý den, pak se musí zboží vyfotit, upravit obrázky, vložit na internet a čekat. Mezitím se musí vyřizovat objednávky, dovyrábět co je objednané, zajít na poštu, občas vyrobit něco dle přání zákazníka, na zakázku.

No když Vás to živí, je toho docela hodně. Občas také vyjedeme na nějaký jarmark nebo akci, aby i jiní lidé mohli nakouknout na naše výrobky. Na vánoce potom někdy prodáváme na trzích.

Velmi těžké to bylo v době, kdy jsem měla ještě malé děti, kolikrát si říkám,  jestli  jsem jim věnovala všechen svůj čas. Ale vyrostli z obou šikovní lidé, takže snad to tak nebylo.

Jakou technikou tvoříte?

Začali jsme vyrábět původně z mosazi, také z pakfongu /bílá mosaz/. To jsem zde již zmiňovala.

Později jsme přešli na měď, v té době já vyráběla ze dřeva. Kupovali jsme surové korálky, které jsme si sami barvili dle přání zákazníků. Z toho jsem pak zpracovávala náhrdelníky, náramky, náušnice, kde jsem si sama dělala i háčky z chirurgické oceli, to jsou protialergické.

Další byla kůže, kde vyrábíme náramky /ty v poslední době už ale málo, protože nestíhám/. A v neposlední řadě jsem se zaregistrovala na puncovním úřadě k výrobě ze stříbra. Ale cena stříbrného materiálu se podstatně zvedla, tudíž z tohoto materiálu už vyrábíme jen omezené množství, většinou na vánoce.

Ještě také vyrábíme z chirurgické oceli, náušnice, náramky, přívěšky apod. Toto zboží je většinou pro zákazníky alergické, kteří nesnáší třeba ani stříbro, nebo bižuterii.

Poslední dobou jsem začala vyrábět náhrdelníky z textilního materiálu, v kombinaci se dřevem, sklem, nerezem, je to poslední novinka dnešní doby.

Možná si říkáte, jak to všechno stihnu…. .  Ale když vezmete dobu 24 let, což je doba mého podnikání, je to docela dlouhá doba a za tu dobu se naučíte hodně, něco se prodá hned, něco trvá delší dobu, než si najde svého zákazníka. Ale fakt je, že to zabere všechen můj volný čas.

Co Vám vždy udělá radost?

Radost mi udělá, když se mi podaří vyrobit něco, co se líbí, co se třeba hned prodá a Vy musíte vyrobit další a další kousky, aby byli uspokojeni všichni zákazníci.

Ale největší radost mi udělá, když dostanete email od zákazníka, který Vám napíše, že dostal od Vás balíček, že zboží je velmi krásné, zákazník je opravdu spokojen, po čase se k Vám znovu vrátí, prohlídne si Vaše stránky a třeba zase něco koupí. A to je největší odměnou pro výrobce. To je radost a potěšení zákazníka.

Pokud byste měla vybrat a doporučit jediný výrobek na Simiře , který by to byl a proč?

To je opravdu těžké, je zde hodně pěkných výrobků, velmi šikovní výrobci a těžko se vybírá jeden. Navíc každý má na to jiný názor a nechtěla bych třeba někoho vyzdvihovat, aby se jiný malinko neurazil. Ale určitě je zde hodně pěkných věci.

Existuje nějaký Váš výrobek, kterého se odmítáte vzdát?

Výrobky, které  vyrábím,  se mi líbí téměř všechny, proto to také dělám, protože se mi to líbí. Fakt je, že velký úspěch u nás mají mědění andělíčci, už se jich vyrobilo hodně, s každým se při vkládání do obálky loučíme, ale vědomí, že  udělá někomu radost nás popohání vyrobit zase dalšího, třeba malinko jiného, aby někoho potěšil. A takových výrobků, je více … .

Jinak na závěr jsem chtěla říci a poděkovat Simiře, že mi umožnila zde prodávat, i když neexistuje ještě dlouho dobu, přesto si myslím, že má velkou budoucnost. Zatím se mi tu daří, je zde milé a vstřícné jednání a vůbec vše kolem. Děkuji za to.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.