Chirurgická ocel rozkvetla

Charliee vlastním jménem Daniela Kestlerová tvoří z chirurgické oceli, jejíž vlastnosti, jak sama říká, ji zcela uchvátily. Je to materiál velmi kvalitní, hypoalergenní s atestem nezávadnosti, je pevná a barevně stálá (nečerná). Sortiment Charliee je velmi bohatý, vyrábí náušnice, náhrdelníky, čelenky a brože, náramky i prsteny. A na její výrobky je radost pohledět.

  • 1. 1. 2013 napsal Admin Radka
  • medailonky
  • 5543x
  • 8  (+8 / -0)

Dnes jsme se ji rozhodly malinko vyzpovídat:

 Kdy jste se začala zabývat výrobou šperků a co Vás k tomu vedlo? Živí Vás tato práce nebo je to „jen“ koníček?

 Bude to 4 roky zpátky. Nezačínala jsem přímo s výrobou šperků, které májí dnešní podobu, ale spíše se šperky z korálků - nebo smaltu. Pak přišla na řadu měď, pořád to nebylo ono, až se mi jednou dostal do ruky Osteofix a už to bylo :). Nejlepší na těchto špercích je, že s kapkou fantazie vyrobíte jakýkoliv tvar. Ačkoliv je  tato představa nádherná, výroba šperků mě neživí. Studuji vysokou školu a proto svému koníčku nemohu věnovat tolik času, kolik bych chtěla. Často musím "zaúkolovat" i další členy rodiny, aby mi pomohli.

Co vás inspiruje?

 Inspiruji se jednoduchými tvary a především kameny. Když mám v dlani kámen, který mě osloví, většinou ihned vím, jak bude  finální podoba šperku vypadat (se kterou ve výsledku skoro nikdy nejsem spokojená i přes nesouhlas přihlížející rodiny). Celkově však svět kolem mě. Když vyjdu ven a vidím sedící kočku nebo barevnou květinu - ihned mě napadne,  nešla by vyrobit z oceli?

 Vyrobila jste někdy něco, s čím jste se nechtěla rozloučit?

 To se určitě stane každému. Neodolám a  takový šperk vůbec nepustím do prodeje. Ale jak se říká: ,, Kovářova kobyla chodí bosa" -  na mě platí dvojnásob. Takže se spíše se šperky loučím :o).

Pokud byste měla vybrat a doporučit jediný výrobek na Simiře, který by to byl a proč?

 Toto  je opravdu těžké. Nejspíš by to byl Přívěsek JANTAROVÉ SRDCE-hypoalerg.  Myslím, že vyzařuje zvláštní, pozitivní energii. Už při jeho výrobě se mi rozjasní den :o).

 Co Vám spolehlivě zkazí náladu?

 Propíchané prsty, ale to k tomu tak nějak patří. Když mi někdo při práci kouká přes rameno - nebo mě vyrušuje, na něco se ptá... Když mi dojde drát/ek. 

 A co Vám naopak udělá radost?

 Kromě prstů zabořených v perličkách, či minerálech  to bude určitě čas strávený s rodinou, přítelem a mou úžasnou fenkou Australského silky teriéra. Nikdy nechápe, proč  zrovna kroutím drát a nehraju si s ní. Dále ranní káva s cukrem a mlíčkem, západy slunce, ratatouille, krásné barvy kolem nás.

 Sledujete konkurenci?

 Samozřejmě. Také proto,  že se na mé věci vztahuje autorské právo a není možné, aby někdo vyrobil naprosto identickou věc a tvářil se nenápadně :o). 

 Jaký kámen máte nejraději?

Hematit.  Mám z něho prstýnek a nikdy ho nesundavám. 

 Jsou tepané šperky v něčem odlišné než ty netepané?

Ano, díky tepání jsou mnohem tvrdší a tím velmi odolné.

 Chcete našim čtenářům ještě něco říci? 

 Na závěr bych chtěla poděkovat Simiře, za to že je, za možnost zde prodávat a také popřát hodně úspěchů do budoucna.

 Děkujeme za rozhovor.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.