Lady CARNEVAL

Když se reálný svět střetne s fantazií..

  • 2. 2. 2013 napsal Vladimíra Medlová
  • návody
  • 5093x
  • 1  (+1 / -0)

Využijte příležitosti, odhoďte starosti každodenního života za hlavu a pobavte se. Pomocí našeho návodu si vyrobíte originální masku pro masopustní rej či ples v karnevalovém stylu.

Budete potřebovat:

disperzní lepidlo (Herkules), štětec, alobal, maskovací pásku, lihový fix, staré noviny, akrylové barvy(černá, modrá), lepidlo na třpytky, tavnou pistoli různé dekorační předměty: peříčka, flitry, korálky, glitrové lepidlo, diamanty a ozdobné řetízky

 

1. Nejprve si natrháme alobal na cca 30 cm pruhy. Vytvoříme tak 15 vrstev, které položíme na sebe a zatlačíme. Celou vrstvu si přiložíme na obliček a postupně tvarujeme kolem obočí, očí a nosu. Masku sejmeme z obličeje a předběžný tvar si obtáhneme lihovým fixem.

2. Masku vystříhneme a kolem dokola jí oblepíme pomocí maskovací pásky. Poté znovu přiložíme na obličej a dotvarujeme. Celý povrch polepíme maskovací páskou, dokud nezakryjeme alobal.

     

3. Z novin natrháme malé, nepravidelné kousky. Postupně je lepíme disperzním lepidlem ve vrstvách na přední i zadní stranu. Kousky, které nám přesahují přes okraj tak zahneme a přilepíme, maska nám tak bude držet lepší tvar. Postup opakujeme alespoň dvakrát. Mezi jednotlivými vrstvami necháme vždy zaschnout a vždy přikládáme k obličeji a tvarujeme. Noviny potřeme akrylovou barvou, která nám povrch sjednotí a vytvoří podklad pro třpytivý posyp.

     

4. Masku potřeme z přední strany lepidlem k tomu určeným a posypeme třpytkami. Masku zdobíme podle vlastních představ nebo se mnou nechte inspirovat. Jako první jsem připevnila tavnou pistolí peříčka a velký diamant na čelo. Masku jsem kolem dokola oblepila ozdobným řetízkem. Kolem očí jsem z peříček vyrobila řasy, konce jsem zakryla flitry. Koutky očí jsem vyzdobila jemnými třpytkami.

                   

Povídání  o  o tradičním českém masopustu, návod na výrobu originálních textilních samolepek na zdi, recepty na zahřátí nebo třeba informace o novinkách a barevných trendech pro vaše zdi a další zajímavé informace najdete v lednovém vydání online časopisu Bohemia livig zde.                                                                                                                                                       

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.