Jak využít staré dveře?

Mám ráda staré věci a obdivuji, pokud je někdo dokáže znovu použít. Jak vdechnout nový život starým, zdánlivě nepotřebným věcem? Na našem webu je plno šikovných rukou a těm dnes přinášíme několik tipů, jak znovu využít staré dveře.

  • 5. 6. 2015 napsal admin Radka
  • návody
  • 11696x
  • 3  (+3 / -0)

Možná se i vy neradi loučíte s věcmi, které mají nejlepší léta za sebou nebo už prostě dosloužily? Dnes jsme se zaměřili na staré dveře a přinášíme několik tipů, jak je znovu využít k jiným účelům.

Kategorie 1 - praktické dekorace závěsné

Proč rámovat každou rodinnou fotografii zvlášť, když se využití starých dveří přímo nabízí? Jde o mimořádně povedený designérský kousek. Střípky vašeho života, snímky ze svatby nebo fotky vašich malých dětí se stávají historií rodiny a přímo se nabízí k jejich prezentaci využít i nějaký historický kousek.  

I v druhém případě jsou staré dveře použity na stěnu. Tentokrát jsou však opatřeny nátěrem magnetické barvy a slouží jako originální nástěnka nad pracovní stůl. Pokud patříte mezi „lístkaře" jako já - což znamená, že každý úkol má svůj lísteček a ten s vámi různě putuje, pak se ztrácí a píše znovu - pak by se vám podobný organizér, který navíc skvěle vypadá, určitě hodil.

Kategorie 2 - dekorace stojící

Tento paraván vytvořený ze starých dveří mne nadchnul. Ne že bych ho měla kam dát, ale říkám si, že třeba zrovna některou z našich šikovných švadlen nápad osloví a jednou jím oživí ateliér či vlastní prodejnu.

Následující tip nemá žádné praktické využití, ale prostě dobře vypadá a to se počítá! V tomhle koutě se v připraveném křesle musí třeba s knihou v ruce skvěle odpočívat. Rozhodně lépe, než kdyby staré dveře ve staronovém hávu netvořily dominantu odpočinkové zóny.

Dávám do kategorie dekorací, i když i tady je naprosto zřejmý nový účel, který staré a odepsané dveře dostaly. Čela za postelí ochrání stěnu a vůbec nevypadají špatně.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je tady nejkrásnější? „Ty samo, zrcadlo," nestyděl by se zalichotit, kterýkoliv z návštěvníků. Skvělý nápad, jak přetvořit starý vyřazený kus nábytku v perfektně funkční kousek.

Kategorie 3 -  nábytek

Něco pro opravdové kutily. Na podobnou lavici, jejíž opěradlo tvoří zase staré vyhozené dveře, už musíte mít fortel. Ten ale simiráci mají, ne? 

Když už lavička, proč ne rovnou houpačka? I tady k její výrobě posloužily staré dveře:

Anebo věšáková stěna či třeba toaletní stolek? Skvělé na využívání starých věcí je to, že fantazii se meze opravdu nekladou. Na první pohled by vás asi ani nenapadlo, že jejich základem jsou právě staré dveře.

Jídelní stůl ze starých dveří. Skvělý nápad na terasu či rychlé rozšíření stávajícího sezení při příjezdu nečekaných hostů. Nicméně šikovní recyklátoři vytvoří i jedinečný stůl přímo do vaší kuchyně. Posuďte sami.

Staré dveře, to není jen rovné velké prkno nebo rám. Pokud se vám podaří sehnat i dostatečné množství kování, máte zaděláno na velmi zajímavý lustr. :)

Kategorie 4 - exteriér 

Napadlo by vás to? Použít pár starých dveří jako pergolu na květiny. Možná by se to dalo označit i jako slavobrána. :)

Vstup do zahradního domku, na terasu nebo jakéhokoliv místa, kde se setkáváte s přáteli, jako do „saloonu"? No jasně! Zase stačí pouze dvoje staré dveře.

Další recyklační tipy budou následovat. Sledujte S - Revue a pokud se vám článek líbil, neváhejte a sdílejte ho se svými přáteli.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.