Svatební tradice a zvyky - svatební podvazek

Svatebních tradic a zvyků, které se vztahují k zasnoubení a svatbě, je celá řada. Svatební zvyky se dědily z generace na generaci a liší se nejen v jednotlivých zemích, ale i v krajích a měly pro svatebčany hluboký význam. Dnes nám pomáhají svatbu zpestřit, dodávají tu správnou atmosféru.

  • 10. 5. 2017 napsal admin Zdenka
  • návody
  • 2087x
  • 0  (+0 / -0)

Svatební tradice byly velmi důležité, měly ochránit nevěstu i ženicha před nepřízní osudu, měly zajistit zdraví, hodně dětí a přinést štěstí. Proto je zvyků celá řada, některé se dodržují více a jiné méně. Popisování všech tradic a svatebních zvyků se nebudu věnovat. Mě zaujala část, která by se dala nazvat:  Pět věcí důležitých pro nevěstu.

Každá nevěsta by měla v den obřadu mít na sobě něco starého, něco, co je v rodině již dlouho, případně se dědí z generace na generaci; něco nového jako symbol nového začátku; něco půjčeného od veselého a šťastného člověka, maličkost, která potěší; něco modrého, modrá představuje nevinnost, čistotu a věrnost. Většinou to bývá svatební podvazek.  Nakonec do střevíčku stříbrnou minci pro blahobyt.

Představujeme svatební podvazky od našich tvůrců:

rischa - v tomhle ateliéru si přijde na své každá nevěsta. Najdete zde krajky všech barev, perličky, krystaly Swarovski, objevíte zde také folklorní či policejní podvazky. Vybírejte z 211 kusů.

Svíčky a svatební doplňky se vyrábí v dílně candelita. Najdete zde nejen podvazky, ale také polštářky pod prstýnky, svatební a křestní svíce, jmenovky a další svatební doplňky.

Obchod s jasným zaměřením se jmenuje svatebnipodvazek. Něžné podvazky ve zcela originálním provedení. Najdete zde i podvazky valentýnské.

Na svatbu vás vybaví prodejce andreaandy. Vývazky, polštářky pod prstýnky, šperky. 

Svatební podvazky a polštářky pod snubní prstýnky vyrábí rozalie.

Vypadají jako pavučinka po babičce svatební přání a podvazky od magda design.

Obchod kouzelné klubicko pro váš svatební den udělá vše. Polštářky, dekorace, bryndáčky, na co si vzpomenete.

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.