Z jiného soudku

Návody - to nejsou jen nápady, jak něco vyrobit či postavit. Návody mohou být i ryze praktické rady, které užijeme v běžném životě.

  • 24. 10. 2012 napsal admin
  • návody
  • 1068x
  • 1  (+1 / -0)

Z knihy Neobyčejná užití obyčejných věcí

Návod pro rybáře:

Žížaly, které rybáři používají jako návnadu, budou celý den pěkně čiperné a budou se na háčku kroutit, když jim do krabičky s hlínou přidáte i kávovou sedlinu. Žížalám totiž káva chutná téměř tak jako lidem, díky vyššímu obsahu živin v hlíně také žížaly budou žít déle.

Pro kuchaře a kuchařky:

Krájeli jste česnek nebo čistili rybu? Zřejmě Vám ještě dlouho budou cítit prsty. Nepříjemný zápach ale můžete velmi snadno odstranit. Stačí ruce namočit a místo mýdlem je důkladně vydrbat asi dvěma lžícemi jedlé sody. Pak zápach jednosuše spláchnete zároveň se sodou.

Pro knihomoly:

Profesionální knihovníci bojují se zatuchlým pachem starých knih s pomocí dřevěného uhlí. Můžete je napodobit. Máte-li zasklenou knihovnu, je možné, že se v ní utváří vlhké, zatuchlé prostředí, kde se může dařit plísním. Dejte do knihovny sem tak kousky dřevěného uhlí a knihy budou suché.

Pro ty, kdo neradi kupují nové boty Usmívající se:

Ať děláte, co chcete, ty staré boty prostě nenaleštíte, protože jsou už opravdu hodně odřené. Zatím ale nemají díry a jsou ohromně pohodlné, takže by byla škoda je vyhodit. Dejte jim ještě šanci: rozkrojte bramboru a tou staré škrpály potřete. Pak je normálně nakrémujte  a naleštěte. Budou vypadat moc pěkně - skoro jako nové.

Pro zahrádkáře:

Chcete v zahradě více motýlů? Pokud na nějakou vyvýšenou plochu dáte přezrálé banány, budete mít v zahradě více motýlů a také různé ptačí druhy. Někteří nadšenci účinek ještě zvyšují pár kapkami energetického nápoje. (Pozor přiláká i vosy a včely Usmívající se)

Originální pozvánky na večírek:

Co takhle rozeslat před večírkem vtipné pozvánky? Nafoukněte balonek. Chyťte konec, ale nezavazujte ho. Barevnou fixou napište na balonek pozvánku. Písmo musí zaschnout ještě než necháte balonek splasknout. Vložte popsané balonky do obálek a rozešleteje místo pozvánek. Vaši hosté si budou muset balonky nafouknout, aby se dozvěděli, co jim píšete.

 

A více zase příště Mrkající. Nebo snad máte také nějaký osvědčený nápad, o kterém by měli vědět i ostatní? Pak nám pište na admin@simira.cz.

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.