Cestujte se Simirou. Dolní Žleb.

Protože záliba naší rodiny mě přivádí na různá místa u nás i v cizině, ráda bych se podělila o zážitky. Můžete se inspirovat k výletům do míst, která možná ještě neznáte. V zapadlých koutech můžete čerpat inspiraci pro hand made výrobky, sbírat materiál nebo jen tak odpočívat či sportovat. Tentokrát vás zavedu na sever republiky. Poblíž Děčína je místo s neuvěřitelnou atmosférou, které se jmenuje Dolní Žleb.

  • 8. 6. 2015 napsal admin Zdenka
  • pozvánky
  • 1401x
  • 6  (+6 / -0)

Do těchto míst na severu se budu ještě vracet. Místa jako Tisá, Sněžník nebo Ostrov potřebují vlastní článek. Dnes vám popíšu, jak se do Žlebu dostat a co si vzít s sebou.

Můžete použít přístupovou obousměrnou silnici z Děčína, nebo, pokud je dost vody v Labi, romantický přívoz  z pravého břehu ve směru na Hřensko.

Pokud nechcete lézt po skalách, což je jedním z největších cílů, proč navštívit Žleb, vezměte si s sebou kolo nebo kolečkové brusle. Podél Labe vede krásná stezka až do Německa.

Doporučuji pohodlné oblečení, něco na hlavu a nějakou pěknou tašku nebo deku k posezení u Labe.

V osadě jsou dokonce dvě hospůdky, jedna pod skalami, domácí, veselá, lezecká s dobrou kuchyní a druhá krásná, s lehátky s výhledem na Labe a skalní pás přímo u stezky.

Nechte se zlákat, stojí to za to. Kdo už jste ve Žlebu někdy byl, napište mi. Pokud jste se nechali okouzlit tímto místem, doufám, že nebude zklamáni.

Děkuji a šťastnou cestu.

Zdenka

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.