Rok 2013 v číslech

Simira je v ostrém provozu přesně 1 rok a 8 měsíců, přesněji od 1. května 2012. Máme za sebou první ucelený rok provozu naší galerie SIMIRA, a to je skvělá příležitost po delší době opět trochu bilancovat.

 • 6. 1. 2014 napsal admin Radka
 • pro prodejce
 • 928x
 • 10  (+10 / -0)

Simira je v ostrém provozu přesně 1 rok a 8 měsíců, přesněji od 1. května 2012. Máme za sebou první ucelený rok provozu naší galerie SIMIRA, a to je skvělá příležitost po delší době opět trochu bilancovat. Jak jinak než v číslech:

 • Více než 67 000 vložených produktů, znamená nárůst o neuvěřitelných 248 % oproti konci roku 2012.
 • Hodnota vloženého zboží je téměř 21 miliónů korun, což představuje dvojnásobný růst.
 • Naše stránky navštívilo přes 1,5 milionu návštěvníků, což je dokonce trojnásobek návštěv dosažených na konci loňského roku.
 • Prodejců máme bezmála 2 500, tedy o 56 % více než vloni.
 • Celkový prodej se zvedl 2,6 krát a počet objednávek dosahuje několik set objednávek měsíčně

Ještě více nás těší počet registrovaných nakupujících, který raketově rostl zejména v posledních měsících loňského roku. Dnes je registrovaných nakupujících 2 500, ale ještě o 1 200 dalších zákazníků se registrovalo k odběru Newsletteru a Simira tak má možnost každý týden se našim věrným připomenout.

Simira obdržela prestižní certifikát „Ověřeno zákazníky“ od portálu Heuréka a zákazníci zde hodnotí Simiru 4,6 body z 5 možných.

Téměř polovina (47 %) zákazníků nakupuje přesto raději jako neregistrovaný uživatel.

Zákazníci obvykle volí jako možný způsob platby „bankovní převod“ (často proto, že dobírka je zakázaná), 25 % zákazníků volí platbu dobírkou. Během roku jsme zodpověděli desítky dotazů na téma, proč není povolena dobírka.

Na Facebooku máme úctyhodných 9 665 fanoušků a těšíme se na našich prvních 10 tisíc.

Simira by nemohla nikdy fungovat bez vzájemné spolupráce mezi námi a vámi prodejci. Vítáme vaše připomínky a na všechny se snažíme, co nejrychleji reagovat a všechny dobré nápady realizovat. Vyhodnotili jsme dotazník, který jste pro nás vyplnili, a nejen díky němu Simira v průběhu roku prošla mnoha drobnými (ale o to užitečnějšími) i většími změnami, od přidání funkcí pro lepší správu obchodu až po úpravu grafiky a vzhledu webu.

Nejúspěšnějšími prodejci (z hlediska počtu objednávek) se v roce 2013 stali prodejci Gabrili, Expaniuma, Miniart, Loutkar a Lesan. Z hlediska dosaženého obratu to byli tito prodejci: Amelie, Sidoniedesign, Miniart, Odrobinka a Expaniuma.

Simira se objevuje i v off-line světě. Máme za sebou několik rukodělných trhů, některé jsme samy pořádaly, u jiných na organizaci spolupracovaly.  Pravidelně můžete Simiru vidět v několika časopisech pro ženy, ale v poslední době si nás všimly i takové deníky jako jsou Lidové noviny, a to nás nesmírně těší.

Vynasnažíme se, aby byl rok 2014 pro nás i pro Vás ještě úspěšnější. Mnoho zdaru nám všem.

Přejeme vám šťastný a harmonický rok 2014.
Radka a Simona

Přidej se
k Simiře na

 • Google plus
 • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.