SOCIÁLNÍ EXPERIMENT

V dobách, kdy jsme rozjet handmade portál teprve plánovaly, jsme slýchávaly od prodejců a později potencionálně našich prodejců litanie na různé nešvary konkurence. Dnes je Simira dál, postupně roste a my už víme, že tohle bejby bude spíš reprezentant na dlouhé tratě (jako třeba naše zlatá Sáblíková).

  • 26. 2. 2014 napsal admin Radka
  • pro prodejce
  • 1594x
  • 4  (+4 / -0)

Simira nám přinesla a vzala spoustu věcí a někdy jsme se od ní dočkaly i slušné dávky překvapení.

Jedno z těch, co mi stále vrtá hlavou je: „Proč mi prodejce, i když si od něj, zjevně jako administrátor webu, objednám zboží, pošle vizitku právě na nejmenovanou konkurenci?“ Je mi jasné, že když takovou vizitku pošle adminovi, posílá ji i všem ostatním zákazníkům a je dost pravděpodobné, že i mnozí z těch, kteří to takto okatě neudělali rovnou adminům, jiným simiráckým zákazníkům zasílají své vizitky na konkurenční obchod zcela standardně.

Tohle není žádná litanie, protože si umíme dost dobře domyslet, proč se to děje, jakkoliv nám to vzhledem k vynaložené práci, úsilí, financím apod. do Simiry vůči nám nepřipadá úplně fér. Je nám jasné, že mám-li již nějakou dobu vytisknuté a zajeté vizitky jinam, nebudu kvůli pár prodejům (jen houšť) tisknut nové, však ten toner něco stojí a chci-li vypadat profi, tak profi vizitky pod 2 Kč za ks taky těžko seženu. OK, chápeme. Sice by pro nás jako adminy bylo lepší, kdyby mi nepřišlo vůbec nic, než vizitka do úplně jiného obchodu, ale i to chápu, je to jasné, prodejce chce, aby se zákazník vrátil (sic jinam, ale vrátil). Za sebe však říkáme: „My vaše zboží na F… koupit vážně nepůjdeme.“ A sakra, vlastně to litanie je a přitom neměla být. Tak pardon a jen jednu malou prosbu: „Prosím, neposílejte zákazníkům svoje vizitky na konkurenci.“

Dlužno podotknout, že máme i skalní příznivce a vážně si jich vážíme, kteří nám tvrdí, že to dělají i naopak. Nepředpokládáme však, že by si dovolil někdo adminovi  největší konkurence poslat vizitku na Simiru a věříme, že tušíme, jak by s ním bylo naloženo :) :)

Kvůli vizitkám ale tento text nevznikl. Vznikl kvůli sociálnímu experimentu :)

Postěžovaly jsme si a můžeme požádat o pomoc :). Zároveň ji ale nechceme zadarmo!

Víme, že mnozí z Vás mají své osobní stránky, vlastní e-shopy, blogy, profily, facebookové profily, weby, tweety…Prosíme vás, žádáme a vyzýváme: Vložte dne – 1.3. 2014 na své stránky odkaz na Simiru, na vlastní obchod nebo na náš portál obecně.

Jsme komunita, máme 5 400 registrovaných uživatelů. Společně dosáhneme kýženého výsledku, zvýšené návštěvnosti, propagace, prodeje.  Kdyby jeden každý z uživatelů přivedl jen jednoho návštěvníka, pak nám návštěvnost stoupne dvojnásobně.

A říkaly jsme, že zadarmo to nechceme. Tedy nejvíce návštěv z vašich externích  stránek a blogů  přišlo v únoru 2014  z těchto stránek:

www.staroceskeperniky.cz Tímto udělujeme majiteli a našemu prodejci „pernikar“ hlavni cenu – propagovaný příspěvek na FB v hodnotě 300 Kč.

A tak to půjde i dál, přivedete na náš web návštěvníky ze svých stránek a my Vás odměníme. Kdo bude první v březnu?

Díky Radka

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.