Tajemství kouzelné hůlky

Jak přišel nápad vyrobit první kouzelnickou hůlku? Jak taková výroba probíhá? Mrkněte se na video a přečtěte si pár slov šikovného autora, který tak trochu také čaruje.

  • 24. 2. 2017 napsal lapa
  • videa
  • 3939x
  • 2  (+2 / -0)

Zajímavý nápad s výrobou kouzelných hůlek vlastně nebyl úplně původně můj, na začátku to byla telefonická poptávka neznámé paní, která sháněla tento dárek pro syna. A jelikož jsem se této výrobě dosud nevěnoval, také jsem jí tuhle skutečnost neuváženě sdělil, s paní se rozloučil a telefon položil. 

Vzápětí jsem si ale uvědomil, že malí kouzelníci, sběratelé a čarovné hůlky, to by mohlo být docela zajímavé. Vyzkoušet si něco z jiného soudku, nějaké drobné výrobky pro početnou komunitu fanoušků, Vždyť v televizi často běží pořady tohoto zaměření, které dokáží zaujmout každou generaci. Tak proč tuhle myšlenku nenaplnit, nezačít s realizací a nevytvořit při své výrobě podobným fanklubům magické hůlky, které potřebují a občas i originální kousek pro vážného zájemce? 

Po chvíli jsem zákaznici volal, jakou by měla představu, o co by vlastně měla zájem. Zaslala mi pro informaci e-mailem soubor, jak by hůlka mohla vypadat. Během výroby jsem ji tvarově upravil pro ještě hezčí vzhled a spokojenost byla oboustranná, a tak jsem vlastně tímto prvním výrobkem začal s opravdu ojedinělým a zajímavým sortimentem.

Večer jsem neopomenul nakouknout na internet a pokochat se podobnými výrobky od konkurence. Byl jsem příjemně překvapený, moc výrobců jsem nenašel, a když, tak většinou pracovali s moduritem a podobnými pryskyřicemi. Co bylo ze dřeva, mne vzhledově nezaujalo.

Postupně jsem rozšiřoval a doplňoval nabídku, aby bylo něco skladem, jelikož se často stane, že je poptávka s okamžitým odběrem.

U této výroby, které se věnuji převážně mezi běžnou truhlářskou prací je příjemné, že se mohu pěkně odreagovat, zapnu naplno představivost, fantazii, improvizace je vždy základem úspěchu, a pouštím se s chutí do zajímavých nápadů.

Jednou mi zájemce poslal foto s poptávkou na výrobu hůlky smrtijedky Bellatrix. Moc mi to zprvu neříkalo, ale jen do té doby, než mi zákazník poslal ukázkové video. Pustil jsem si ho, zastavil, běžel do dílny a nahrubo opracoval tvar. Pak zpět do kanceláře, pustit video, pootočit jak vypadá hůlka z jiné strany, zastavit, a zase zpátky do dílny. Pořád dokola. Docela adrenalinové momenty. Spojené se sportem.

Dotyčný zájemce byl s výsledkem mé práce nadmíru spokojený, tuhle hůlku zaslal přítelkyni do Anglie, kde je u ní vystavena na vyhrazeném velmi preferovaném místě v bytě. Docela fajn reklama.

Postupem času zejména díky osobním doporučením, které považuji za nejlepší reklamu,  se mi objevují noví zajímaví zákazníci z řad larpových adrenalinových aktivit, zájemci z TKDM, fanoušci Harryho Pottera, a nebo úplně náhodní kouzelníci, kteří čarují jen tak pro potěšení a zábavu. Dost často jsou to i rodiče, kteří chtějí tímto dárkem obdarovat dítko.

(Pozn. redakce: larp - live action role play - je hra založená na hraní rolí Jde vlastně o divadelní improvizaci, na rozdíl od divadla ale v larpu nehrajete pro nezúčastněné publikum - pouze pro sebe a své spoluhráče. Jste zároveň hercem i divákem. Hru a její příběh spoluvytváříte sami, nejste omezeni scénářem ani režisérem. TKDM - technika kvantového doteku matrixu.)

S příjemným překvapením musím konstatovat, že mezi mé zákazníky patří všechny věkové kategorie! Dost těžko se dá uvěřit skutečnosti, že jsem měl i odběratele ve věku cca 75 roků.

Převážnou část kouzelných hůlek tvoří mé vlastní návrhy, i tahle na videu patří k mým improvizacím. Takové samozřejmě realizuji nejraději, a k mému milému překvapení jsou dost oblíbené a žádané. Původní tvar této kouzelné hůlky byl jednodušší, při délce 32 cm. Nyní při velikosti 75 cm jsem si už dovolil něco navíc, aby čarovný design nabyl té správné magické moci a obdaroval svého majitele potřebným sebevědomím a jistotou v dosažení nevšedních výsledků. Byl bych rád, kdyby se dostala do rukou zkušeného mága, který ji oživí k maximálnímu rituálnímu výkonu.

Za dobu kdy kouzelné hůlky vyrábím, jsem trošku „divný“. Alespoň podle rodinných příslušníků. Jakmile někde vidím větev, špalek, latě různých tvarů, už vidím „kouzelné“ dřevo. Už ho odkládám stranou na další nápad pro výrobu něčeho, co bude…možná a někdy…

K tomuto videu výroby kouzelné hůlky mne inspirovala rada, když jsem si zadával reklamu, prý by měla být účinnější a sdílenější. No, nechám se překvapit, jestli nějakým kouzlem se tak skutečně stane.

A co dodat na závěr? Kouzelná hůlka je v dnešní pohnuté době docela zapotřebí, především pro toho, kdo chce nějak „přežít". Já jich mám několik, se kterými sám pracuji …a docela to funguje! 

Práci uměleckého truháře Vladimíra Hrozka si můžete prohlédnout i zde nebo na FB autora

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.