SIMIRádce

O králíkovi Ferdovi

annami | 7.5.2012 | 341× zobrazeno | hodnocení: 1 | 0 komentářů

Jedna zvířecí

Jura a Francek byli súsedi, keří sa zrovna nemilovali. Nikdy si nedali po čuni, ani sa nepohádali, ale taky ich nikdy nikdo neviděl spolem besedovat.

Možná proto, že Franta sa bojí psů a Jura nedá dopustit na svojého vlčáka. Franta zaséj pěstuje králíky a je moc šťastný, dyž doveze z výstavy nejakú cenu. To potém zajde aj do hospody za chlapama a celý večer ucucává jedno pivo a básní o tych svojich ušákách.

A co teprv dyž si pořídil výstavního samca Ferdu. Všecí chtěli mladé enem od Ferdy a Franta sa nadýmal pýchú jak páv a sbíral ceny jednu za druhú.

Jednú v létě měl Jura dovolenú a viděl, jak Astor cosi vleče z humna. Vyběhnúl na dvůr a div ho neranila mrtvica, dyž poznal, že je to súsedův Ferda. Hneď ho Astorovi sebrál. Ferda nebyl vůbec poškubaný, enem byl celý od hliny a Jura ke svojému zděšení zistíl, že už to má chudák za sebú. Honém vzal Ferdu dom a přemýšlál co s ním.

Eště že měl doma Mařku. Tá najdřív zistila, že u súsedú néni nikdo doma a potém sa dala do práce. Pěkně Ferdu okúpala,vyfénovala a řekla Jurovi, ať ho položí do králikárny. Jura to všecko provédl, jak mu Mařka poradila a eště opravil aj plot, aby Francek nepoznál, že byl Astor na návštěvě.

To víte, že byl napnutý jak malé kšandy a aj s Mařků špehoval, až Jura půjde poklúzat. No ale co sa potém stalo, mu úplně vyrazilo dech. Jura došél ke králíkárně, vyvalil očiska jak tenisáky, chytíl sa za hlavu a pelášil pryč jak dyby mu za patama hořelo. Ani nepoklidil králíky.

Ten chudák sa asi zbláznil usúdila Mařka, a víc sa o to nestarala. Ale Jurovi to nedalo a furt šmíroval u okna. Tak za hodinu uviděl, jak Francek těžkým krokem zamířil k lavce na dvoře. Chvilku seděl s hlavú v dlaňách a potem k Jurovému údivu vytahnúl flašku rumu a začal do sebe házat jednu štamprlu za druhú.

To už Jurovi nedalo a vyšel na dvůr. Jak ho Franta uviděl hneď začal hulákat. "Súsede, poď na štamprlu, stalo sa něco hrozného, já su myslím blázen."

A dyž si Jura dál první štamprlu tož, Franta spustíl. "Představ si, ráno idu poklúzat a ten můj Ferda tam ležel našponovaný. Byl úplně mrtvý, tož sem mu udělál hrobeček a zakopál ho. Došel sem z práce a vůbec sa mě nechtělo ít poklúzat. No ale přeca ty ostatní chudáčky nenechám hladem. Došel sem ke králíkárně a tam ležel můj Ferda krásný, čistý, jak dyby ani nebyl zahrabaný."

No a tak Jura pomohl Frantovi dopit ten rum a zahrabat Ferdu. Nevím, esli  sa Jura dozvěděl, jak sa Ferda dostal zpátky do králíkárně, ale od téj doby už to sú súsedi, jak má byt.

Vaša tetka Béleška

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)