SIMIRádce

Návod na údržbu dekorací

berenike flowers | 1.2.2015 | 514× zobrazeno | hodnocení: 1 | 0 komentářů

Jak správně ošetřovat dekorace a zajistit jejich dlouhou životnost

 JAK SPRÁVNĚ OŠETŘOVAT DEKORACE a zajistit jejich delší životnost

Dekorace ze sušených rostlin

Pro dlouhou životnost sušených aranžmá je vhodné umisťovat dekorace na místa zastíněná, kde po větší část dne přímo nesvítí slunce. Dále by to měly být místa ne příliš prašná a vlhká. Nevhodné umístění je na plné slunce, kde blednou a vlhká místa příp. deštivá, kde mohou zplesnivět a zčernat anebo se zavírají květy (např. slaměnky).

TIP: K ošetření suchých rostlin od prachu existují speciální přípravky, které zajistí barevnou stálost sušených květin a zlepšují jejich celkový vzhled. Každý prostředek má svůj postup použití, uvedený na obale Aranžmá se doporučují ošetřovat každý měsíc. My využíváme sprej na suché květiny od „Perfect plant“, ale existuje i řada jiných přípravků od dalších výrobců. Dekorace od nás dostanete již naimpregnovány.

Dekorace ze živých rostlin

Živými rostlinami jsou zde míněny dekorace ze zimostrázu (Buxus ssp.), zeravu (Thuja ssp.), jedle apod., které se využívají zejména na dušičky nebo jsou součástí adventních věnců a vánočních dekorací. Obecně platí, že pro zachování trvanlivosti těchto dekorací je vhodné umístění na chladnějších místech a bez přímého slunečního osvětlení. Slunce může dekorace spálit, nebo jednoduše seschnou či zežloutnou.

Pokud umístíte adventní věnec nebo svícen do teplé a suché místnosti, živé rostliny většinou během týdne až dvou týdnů seschnou.  Seschnutí u některých dekorací nemusí být na škodu, např. zimostráz svou dekorativnost neztrácí. Podobně je tomu také u jedle, která po uschnutí neopadává jako smrk.

 TIP: Pokud chcete aranžmá darovat nebo dekorace čeká na své umístění delší dobu, umístěte je do sklepa nebo jiného chladnějšího místa. Pro zachování vzhledu je možné je vlhčit velmi jemným rozprašovačem, ale dejte si pozor, aby voda dopadla jen na živé části.

Dekorace z umělých a látkových květin a materiálů

Umělé květy, květiny a zeleň se vyrábějí z plastů, pěn, textilu i papíru. Tyto dekorace vydrží několik let beze změny. Udržují se pouhým setřením prachu měkkou prachovkou. Květy z papíru však nevystavujte přímému působení vody.

TIP: Doporučujeme použít sprej na umělé květiny. Zajistí jejich barevnou stálost a zlepšuje jejich celkový vzhled. Odstraňuje velmi rychle a bez námahy prach. 

Drátěné dekorace

Dekorace a výrobky z drátu jsou především určené do interiéru případně exteriéru, kde na ně nebude pršet. Výrobky umístěné ve vlhku a mokru reznou. Pro někoho ovšem může být patina dekorativní a ponechává ji.

TIP: Údržba drátěných výrobků spočívá v očištění kartáčkem nebo vlhkým hadříkem. Dráty se pak mohou ošetřit trochou oleje nebo jiným přípravkem proti korozi a následně se otřou dosucha.

Kombinované dekorace

U kombinovaných dekorací je vhodné používat všechny možné výše uvedené způsoby v závislosti na složení dekorace.

Váš

JVK profi Decor

Napsat příspěvek

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)