SIMIRádce

daggaz

Profil

A něco málo o mě

 Dagmar Znamenáková - roz. Kovářová, pod uměleckým jménem Daggaz

 
Narodila jsem se v Brně, ovšem srdcem jsem vyrostla v místě, kterému všichni říkáme NA MLEJNĚ.
Sedím na lávce, hlavu zakloněnou dozadu a pozoruji větve stromů. Vidím to jako dnes! Na stráni za mnou bzučí neposedné včelstvo u nenápadného dřevěného domečku - medového včelína našeho dědy. Děda byl mlynářem. Vysoký, rovný šlachovitý moudrý muž, který žil prací. Vlastnost, kterou jsem po něm určitě zdědila, ráda zdědila.
 
Mé rodné údolí mezi lesy voní svou bohatostí. Cítím seno, co se suší za stodolou, cítím bylinky na půdě, co nasbírala babička pro celou rodinu, cítím maliny, které hojně rostou okolo přehrady, cítím bedle a suchohříbky, co budeme zavařovat. Ovce, krávy, slepice patří ke koloritu našeho mlejna.
 
Láska k tomuto místu vtiskla první inspiraci do mých raných kreseb. Kreslila jsem všechno. Ale nejvíce mě bavilo tužkou zaznamenávat lidi při činnostech, zvířata na pastvě, bavilo mě kreslit aktuální dění. Tzv. pětiminutovky.
 
Žila jsem v době, kdy se prý lidé měli lépe, nevěřte tomu. Komunistická éra je díky bohu pryč a s ní i mé studium, dostala jsem se naštěstí k oboru výstavnictví, užité tvorby. I po škole jsem působila v oboru a rozkoukávala se, než přišly mé milované děti. Po manželství, které bohužel nevydrželo dlouho, jak jsem si přála, přišlo krásné období podnikání. Spojencem mi byl pan Grund, který se mnou spolupracoval devět let.
 
Od té doby jsem životem proplouvala na vlnách radosti i zklamání. Nejdůležitější pro mě byly děti a výtvarná práce, bez které bych nevydržela.
 
AKTUÁLNĚ
Nejraději pracuji se dřevem. Lipové dřevo správně vysušené, je nejlepším materiálem! Často se zabývám kresbou portrétů na zakázku. Zde chci ovšem představit své nové drobné plastiky, které jsem pojala užitnou formou - jako SVÍČKY. Můžete si tedy objednat jakoukoliv barevnost a je možno i bez knotu. Technologie výroby je kusová (co kus to originál). S výrobou mi pomáhá můj syn. Model svíček je však čistě mým návrhem a pojetím. Máte-li nápad na svíčku? Napište mi

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)