SIMIRádce

myska maggy

Profil

Zdravím všechny návštěvníky mého obchůdku a přeji krásný sluníčkový den.

Abych se představila, jmenuji se Markéta, ale všichni mi říkají Maggy.

Svou přezdívku jsem použila do názvu pro své tvoření - Atelier Maggy.

Tváří "značky" se stal můj čtyřnohý společník Míša, který se nejvíce angažuje ve fotografii, při jejíž tvorbě mne doprovází.

Vyrábím šperky z cínu a drátu, ráda  šiji oblečení a doplňky, ale mám i slabost pro již řečenou fotografii a také ilustraci následně převedenou do počítačové podoby.


Trochu více infa:-)

Vyrábět šperky jsem začala zhruba v prosinci roku 2008 a od té doby jsem vyzkoušela různé techniky. Nejvíce mě oslovila práce s cínem a drátem. Cínu jsem naprosto propadla a stále objevuji jeho nové a nové možnosti.

--------------------------------------------------------------

Mám ráda neotřelou módu a ne vždy je snadné si vybrat v konfekci. Proto jsem se pustila do šití a navrhování vlastních modelů. Svou inspiraci hledám hlavně v bohémské módě - historické, retro i současné.

A zde je pár slov k mé inspiraci.

Secese - doba útlých pasů a nabíraných sukní

Na secei se mi nejvíce líbí přírodní a ornamentální vzory a motivy. Do mé tvorby se promítly hlavně lístečky na špercích. Těch není nikdy dost :-)
V oblečení mě už od dětství fascinovaly vypasované pomalu se rozšiřující sukně zakončené kanýrem.

50. léta - minimalistické střihy a pohodlná elegance

Když se řeknou 50. léta, vybaví se mi Elyzabeth Taylor a pinup, které teď velmi "frčí". Také se mi sle vybaví minimalistické a pohodlné střihy. A právě na ty se soustředím. V kombinaci s pestrým vzorem vzniknou z těchto kousků originální modely, ve kterých se najde téměř každý. Jsou pohodlné, extravagantní a elegantní v jednom.

60. léta - vysoké účesy a kočičí oči

Na první polovině mám nejraději vysoko vyčesané drdoly a účesy ala Bardotka,které jsou zdobené čelenkou či stuhou. Z oblečení zase lasické áčkové šaty.
Více mne ale oslovuje polovina druhá. Doba nástupu květinových dětí. Do popředí se dostává batika a přírodní styl oblékání. A na druhou stranu zase rozevláté haleny mnohdy až extravagantně zdobené.

70. léta - zvonové kalhoty a pestré maxisukně

70. léta mě hodně ovlivnila svým začátkem,kdy ještě doznívala léta 60. Na zvonový střih kalhot i halenek a na pestré maxišaty a sukně nedám dopustit. Pro mě je to jedna z nejlepších etap módy.

Věcičky mohu vyrobit i podle vašeho přání, (bude-li to v mých silách a budu-li mít patřičný materiál), stačí se jen domluvit:)

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)