SIMIRádce

Přeju si bílého jednorožce s růžovou hřívou a křídly.

29.92014

Existují dva typy lidí. Jedni, kteří ignorují vánoční nákupy a začínají je řešit se čtrnáctidenním předstihem a to je ještě dost. Od nich uslyšíte vždy, když se v září objeví na pultech první adventní kalendáře stesky: „Proč s tím proboha otravují, vždyť je září“.  Když se v říjnu zaplní výlohy prvními světýlky a ulice se začínají pozvolna rozsvěcet, vstávají jim vlasy hrůzou.

A pak jsou druzí, kteří se na Vánoce připravují s velkým předstihem, chtějí mít na výběr těch pravých dárků čas a klid. Výdaje na dárky se rozloží do několika měsíců a rodinný rozpočet nezasáhnou s takovou vervou najednou. (Na druhou stranu obvykle ve finále utratí více, protože na poslední chvíli stejně zjistí, že právě objevili dárek, který někomu udělá tu největší radost).  

Nic není černobílé a většina z nás balancuje mezi těmito dvěma extrémy, kdy jedni vyrážejí do ulic zoufale 23. 12. a druzí už mají na konci září vše pečlivě zabaleno.

Já se obvykle snažím dárky nakupovat postupně a tak se mi docela hodilo, že děti již své dopisy Ježíškovi odeslaly. Jejich přání jsou totiž taková, že by se na poslední chvíli nedala zvládnout. Nejspíš si budu muset prostudovat něco o akvaristice, protože se raubíři spojili a jeden si přeje akvárko, druhý rybičky a třetí rybí krmivo. Mnohem zajímavější jsou ale přání tohoto typu:

Přeju si celého bílého jednorožce s růžovou hřívou a křídly.

Zkuste zajít do obchodu a takového tvora sehnat. Můžete se snažit přesvědčit prodavače, který má čistě náhodou jednorožce, aby ho naklonoval s Pegasem z vedlejšího obchodu. Nový druh pak ještě pro jistotu přebarvil do požadovaných odstínů a to vše nejlépe ihned za nějakou rozumnou cenu. Vysoce pravděpodobně nebudete úspěšní.

A tak jsem moc ráda, že mám tu naši Simiru, a protože si troufám tvrdit, že ji znám (jako jedna z jejích dvou matek nejlépe), dovolím si dnes přinést několik typů na vánoční dárky pro děti.

Náš malý roztomilý mutant už se vyrábí a já se můžu těšit na rozsvícené dětské oči. 

 

Tahle roztomilá plyšová zvířátka vyrábí Mortal Wombat a na své si přijdou opravdu všichni, jejichž děti touží po netradičních plyšových kamarádech. Věřím, že sehnat třeba ptakopyska nebo gekona bude v běžných řetězcích, také dost tvrdý oříšek:

Skvělou službu Vám v honbě za dětskými sny poskytne celá řada našich dam, které se zručně ohánějí s háčkem (Mimochodem smekám!) Takže pokud si některý malý milovník přeje roztomilého pavoučka, čivavu i s přenosnou taškou a vlastní kostí, včelku Máju nebo snad celou pohádkovou trojici, problém přestává být problémem. Háčkování na zakázku je u nás samozřejmostí, ale je pochopitelně dobré rozmyslet se včas, protože ani i ty nejšikovnější ruce mají své limity a za pár hodin se tohle vážně stihnout nedá.

Panenky! Ó ano, to je kapitola sama pro sebe. Panenek jsou všude tisíce, jedna mluví, druhá pláče, třetí kaká (bože ne, asi jenom čůrá), čtvrtá zpívá, pátá tančí. Jedna je rokerka, druhá je princezna, třetí úplně obyčejné miminko. Někdy mám dojem, že je malý zázrak sehnat obyčejnou panu, která VŮBEC NIC neumí :)

A co teprve, když se zrovna vaše holčička rozhodně, že právě ta její vysněná MUSÍ být Červená karkulka? 

.Anebo ještě lépe rovnou pirátka a to pokud možno, co největší? Co pak? Babo raď. A my odpovídáme, chytrá baba ví, že má zavítat na Simiru. Pokud si nevybere z bohatého sortimentu, tak pak má možnost zadat poptávku, nebo oslovit konkrétního prodejce, jehož tvorba se jí líbí.

Nesmíme zapomínat na kluky (a často i na jejich tatínky). Nadčasové hračky, které něco vydrží a hra s nimi bude bavit nejen děti, ale i jejich rodiče má v nabídce například Los Bukos:

Nikdo mi to nevymluví. Do některých rodin sice zbraně nepatří, ale zkušenost hovoří: Pokud tu bouchačku nedostane, postaví si ji z lega, vyrobí z klacku nebo použije jiný méně obvyklý materiál (sic!). Tyhle samostříly jsou vyrobeny dostatečně bezpečně, takže riziko úrazu je malé a navíc střílí překvapivě přesně (vážně! Máme to vyzkoušené). 

A znáte to, když už máte dojem, že máte všechno hotové, zařízené, připravené, koupené, přijde malý student ze školy s tím, že potřebuje ještě 15 malých dárků pro kamarády, protože si jednohlasně odhlasovali, že letos dává dárek každý každému. (Zaplať pánbů za malotřídku). Loni jsme těch 15 dárků vyráběli, ale bylo to dosti na knop. Pokud na to člověk nemá času ani chutě, nezbývá než něco koupit. Dárek by to měl být levný a smysluplný. Tenhle nápad mi přijde hodně dobrý: 

Více tipů se do tohoto článku nevejde. Snad jen ještě pár obrázků (po kliku na obrázek se dostanete na detail produktu), bez dalších dlouhých komentářů- Pokud se vám naše tipy líbily, můžete se těšit na další pro babičky, dědečky, ženy i muže.

 

 

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)