SIMIRádce

pepik

Profil

Jsem ŘEZBÁŘ CELÝM SRDCEM, který učí na "dřevařské" průmyslovce, a má také už léta firmu na "VŠECHNO, CO VÁM JINÍ ZE DŘEVA NEVYTVOŘÍ". Ovládám klasickou stolařinu, nejraději ale dělám to, co nedělají jiní, nebo to dělám trochu jinak, po svém, abych si mohl najít své postupy. Používám staré, klasické i moderní postupy tak, abych vždy dal šanci dřevu co nejvíce vyniknout a ono mohlo dále sloužit lidem. Nejčastěji používám různobarevné dřeviny, se zajímavou kresbou nebo příběhem, který je uvnitř ukrytý. Snažím se svojí prací dřevo co nejméně pokazit a zdůraznit jeho přednosti. Vznikají tak různě "ujeté" misky nebo řezby, podle toho jak si dřevo řekne. Někdy ještě řezby doplňuji polodrahokamy, nebo na ty větší, se silnějším příběhem, píšu básničky, doplňující onen příběh. Povrchovou úpravu dělám zásadně napouštěním přírodními oleji ADLER, které se mi za léta používání nejvíce osvědčily.

Několik let už pořádám samostatné i společné výstavy a na svém kontě mám i dvě, více jak třímetrové dubové sochy na veřejných prostranstvích. Své řezby mám roztroušené i po světě, nabízím v několika galeriích, rád jsem dříve předváděl i na veřejnosti a vše co ovládám, umím i předat dalším zájemcům.

Nejsem klasický "kopírující řezbář" (i když jsem několikrát nebyl schopen známým takovou kopírovací klasiku ornamentů odmítnout), při třetí stejné ovečce do betléma bych asi umřel. Z těchto důvodů také skoro nepoužívám lípu, i když je snáze opracovatelná, snad jen jako studii modelů na větší sochy. Většina ostatních dřevin má svoji barvu a kresbu, už je nijak barevně neupravuji, pouze třeba vzájemně kombinuji. Dlouhá léta se už hlásím k podobnému vidění a cítění dřeva, které má mediálně známější pan Patřičný. Pokud je zájem, řežu i na objednávku na zadané téma, nejraději ale svým stylem a ztvárněním. Každá řezba je jedinečný originál, majitel nemusí mít strach, že existuje někde stejné dílo.

Pokud si něco zakoupíte, přeji Vám radost z nekonečné a nepomíjející krásy dřeva, našeho nejbližšího a nejvěrnějšího přítele!

Motto: Přál bych si, být za svého života alespoň tak užitečný, jak to lehce zvládá dřevo ještě i po své "smrti", když strom pokácím!!!

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)